Dla nas do niewielki wydatek, a dla rodzin potrzebujących konkretna pomoc - mądra pomoc.
Możesz na start naszego rajdu przynieść potrzebne artykuły :


W razie pytań tel.608 41 93 92. Poniżej opisy rodziny  i ich potrzeby :
OPIS RODZINY Pani Anna (52 l.) i pan Jan (64 l.) wychowują córkę Monikę (16 l.). Opiekują się również niepełnosprawnym bratankiem pani Ani - panem Markiem (42 l.) Kobieta od ponad 30 lat zajmuje się chorym na mózgowe porażenie dziecięce bratankiem, dlatego nigdy nie była w stanie podjąć żadnej pracy zawodowej. Jej mąż Jan w wyniku choroby i poważnej operacji nie ma możliwości kontynuowania swojej pracy. Rodzina utrzymuje się z renty rodzinnej, zasiłków stałych oraz prac dorywczych jakich podejmuje się pani Ania (2816 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wydatków związanych z leczeniem, łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny wynosi ok. 169 zł. Życie często poddawało rodzinę ciężkim próbom, jednak nigdy nie zwątpili w to, że są dla siebie największym skarbem. Pani Ania posiada niewyobrażalną siłę woli, która pomaga jej w codziennej opiece nad panem Markiem. W wolnych chwilach kobieta uwielbia gotować. Natomiast pan Jan i Monika często spędzają czas na wspólnym oglądaniu filmów. Pan Marek jest wielkim entuzjastą radia, całe dnie słucha różnych audycji, co bardzo go relaksuje i wycisza. Rodzina najbardziej potrzebuje opału.

Wydatek związany z jego zakupem jest dla nich zbyt duży a pan Marek, z powodu choroby musi przebywać w stale ogrzewanym pomieszczeniu.

PANI ANIA PROSI o :
- ręczniki i pościele, będzie również wdzięczna za żywność.
- opał ( węgiel )
- żywność trwałą
- środki czystości

WAŻNE POTRZEBY :
Łóżko i wózek inwalidzki , które używa Pan Marek są już wysłużone. Z rozmowy wynikło, że rodzina, potrzebowałaby je zmienić, ale nie wspomnieli oni o tym w potrzebach , ponieważ uważają ,że
jest to za duży wydatek dla darczyńcy.
Łóżko- rehabilitacyjne lub po prostu wysokie (od 55cm).]

ODZIEŻ :
Marek : spodnie dresowe - rozmiar: L
Sylwetka: szczupła
Uwagi: ciemne

Marek :- bluzy dresowe - rozmiar: L
Sylwetka: szczupła
Uwagi: ciemne

Anna - kurtka zimowa -rozmiar: XL
Sylwetka: szczupła

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA :
Kołdra, koc, ręczniki, pościel (poszwy,prześcieradła), poduszka
Ręczniki ciemne i kolorowe.
Brakujące sprzęty - czajnik elektryczny
Specjalne upominki - radio, garnki; maszynka do golenia; perfumy Victoria Secret (LOVE SPELL)/ Avon