• image
 • image
 • image

Co to jest ROWEROWA PĘTLA BRZOZA 2008.

Rowerowa  Pętla to zawody rowerowe w Brzozie,
odbędą się one 20 września 2008r. godz. 11
podczas  III Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Oczywiście biorą w nim udział  osoby - rowerzyści, którzy chcą przejechać i rywalizować na  dystansie ok. 50km.

Dystans  ten  składa się z dwóch pętli.

I pętla to odcinek trasy   25 km w pełni oznaczony przebiegający przez tereny leśne  wokół Brzozy. Liczy się czas przejazdu. Na trasie oprócz oznakowania, na rozwidleniach dróg (leśnych) będą osoby które  wskażą właściwy kierunek jazdy. Wszyscy wystartują ze startu wspólnego godz.11 z Brzozy przy ul.Powstańcow 9.
Czoło grupy będzie pilotowane przez pilota.Na  końcu wyścigu będzie jechał  samochód  techniczny, który w przypadku niemożliwości dalszej jazdy zabierze każdego zawodnika.

II pętla to jazda na orientację - odcinek trasy  ok.25 km. Zawodnik po przejechaniu I pętli   otrzymuje   mapę z zaznaczonymi 7 punktami kontrolnymi tzw.PK. Punkty te zalicza w kolejności dowolnej w zależności jak ustali sobie trasę przejazdu. II pętla to również teren leśny, położony pomiędzy Bydgoszczą a Brzozą.

Odnalezienie punktów kontrolnych naprawdę nie będzie trudne. Będą one położone na drogach pożarowych , które jak wiemy są w lasach dobrze oznaczone,  a ponadto organizator je dodatkowo jeszcze oznakuje.

Klasyfikacja zawodów  - liczy się łączny czas przejazdu dwóch pętli

To jest mapka z terenu obejmującego II pętlę z przykładowymi punktami kontrolnymi (w rzeczywistości  będzie ich 7 no i oczywiście w innych miejscach ale na pewno  przy drogach pożarowych)

Nikt z pewnością się nie zgubi, ale  na wszelki wypadek warto mieć ze sobą telefon komórkowy by zadzwonić na telefony alarmowe.
Rowerowa Pętla oprócz rywalizacji gwarantuje również dobrą zabawę - by się przekonać trzeba w niej wystartować.

 

 • nagrody: medale pamiątkowe dla wszystkich uczestników bez względu na zajęte miejsce,

 • nagrody rzeczowe, w tym koszulka kolarska Rowerowej Pętli  Brzoza 2008 dla najlepszych  w poszczególnych kategoriach wiekowych wymienionych w regulaminie zawodów,

 • w kategorii open – najlepsi z czasami  otrzymają  nagrody finansowe tj. kupony wartościowe, które będzie można zrealizować w jednym z trzech sklepów sportowych w Bydgoszczy  (rowerowych) wskazanych  przez organizatora,

 • open kobiety : 1m-700zł, 2m-400zł, 3m-200zł,

 • open mężczyŹni : 1m-700zł, 2m-400zł, 3m-200zł, 4m-150zł, 5m - 100zł,

 • świadczenia – każdy uczestnik otrzymuje nr startowy, ubezpieczenie NW, pamiątkowy t-shirt, posiłek, napoje, bufet na trasie zawodów, opiekę medyczną w trakcie zawodów oraz podstawowy serwis rowerowy,
 • uczestnictwo – tylko dla osób pełnoletnich, osoby nieletnie w wieku 16-17 tylko za pisemną zgodą rodziców,

 • odpłatność – opłata startowa 10zł po uprzednim zgłoszeniu się na stronie organizatora i dokonaniu opłaty do 17 września,

 • możliwość rejestracji w dniu zawodów – opłata startowa 20zł.

 

Zgłoszenia on-line.

Regulamin zawodów.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież