• image

Wielka brawa dla Radka z Bydgoszczy. Pierwszy na Śnieżce. Pierwszy w Świeradowie.

RADOSŁAW TECŁAW PIERWSZY NA ŚNIEŻCE
WITANY PRZEZ KIBICóW Z BYDGOSZCZY.

Ponad 530 zawodników brało udział w tegorocznym Uphill Race Śnieżka 2009,  czyli rowerowym wyścigu na najwyższą górę Karkonoszy.
Zawody były kolejną odsłoną cyklu Fujifilm Bike Maraton 2009.
Najszybciej 14 kilometrową trasę spod Domu Wczasowego Bachus w Karpaczu  na szczyt Śnieżki pokonał Bydgoszczanin RADOSŁAW TECŁAW  z grupy CORRATEC TEAM, który potrzebował na to 54 minuty i 7 sekund. W tym arcytrudnym wyścigu MTB nasz Tecek pokonał nie byle kogo  ANDRZEJA KAISERA z grupy DHZ-AUTHOR  , trzeci był  ŁUKASZ PICHULAK z grupy ALFA WIL ŻARY MTB TEAM .

Dzień wcześniej Radek wygrał Maraton MTB  w Świeradowie  na dystansie GIGA (90KM) .

Dziękujemy Radek, pokazałeś klasę.
Z pewnością dzięki Tobie  Bydgoszcz wróciła na mapę rowerową Polski.
Brawa , brawa i jeszcze raz brawa dla naszego Mistrza.

W wyścigu na Śnieżkę oprócz naszego Mistrza udział wzięło jeszcze pięciu Bydgoszczan i tak:  Paweł Farion, Piotr Stalmierski, Marcin Mrotek, Wojciech Zupa , Marek Jóźwiak oraz Rowerowa Brzoza w osobach Mateusz Skonieczny i Zbigniew Wiśniewski.

Był z nami również najlepszy kolarz z Mogilna  Andrzej Figaj z grupy MTC Mogilno, który mimo odniesionej  ostatnio w Krakowie poważnej kontuzji  wystartował w tym wyścigu  zajmując bardzo dobre 7 miejsce.

Podkreślić należy  również udział  Pawła Fariona AZS Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, który zajął  17 miejsce oraz
Piotra Stalmierskiego z grupy Kujawia XC , który w swojej kategorii M4 zajął 9 miejsce.

W wyścigu  jak zawsze uczestniczyli kolarze  z zaprzyjaźnionej Grupy Rowerowej z Lipki: Wita Łańcucki i Zenon Wiśniewski, który w  swojej kategorii M6 ulokował się  jak w ubiegłym roku na 8 miejscu.

Wyróżnienie dla wszystkich pozytywnie zakręconych , którzy mimo upału ukończyli wyścig  z uśmiechem na ustach.Podziękowania dla kibiców z Bydgoszczy, którzy  flagą naszego Miasta witali kolarzy na szczycie