• image
  • image
  • image

Mistrzowie sportu biegali w Sylwestra w Brzozie.

Piotr Małchowski -  wicemistrz olimpijski (Pekin 2008)  i świata  (Berlin 2009) w rzucie dyskiem nie zrezygnował ze startu nawet w ostatnim dniu 2009 roku. W 3 Biegu Sylwestrowym w Brzozie k. Bydgoszczy 10-kilometrową trasę pokonał w godzinę i siedem minut.


180 biegaczy z całej polski  z uśmiechem na ustach  oraz niektórzy już w karnawałowych strojach  po raz trzeci wystartowali  w Sylwestrowym Biegu w Brzozie na dystanasie 10km. Organizatorem biegu jest Hotel Brzoza oraz  Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka.
Celem imprezy: to pożegnanie starego roku oraz  integracja środowiska sportowego.

ImageImageImageImage

Każdy uczestnik otrzymał  atrakcyjne pakiety startowe ( koszulka, statuetka, słodycze i napoje ) oraz finansowe nagrody dla pierwszych 3 zawodniczek  i zawodników.

Wyniki :


mężczyźni
1. Marcin Chabowski (Flota Gdynia)                 30.52
2. Błażej Brzeziński (MUKS Bydgoszcz)            31.02
3. Kamil Sieracki (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)  32.02

kobiety
1. Olga Kalendrowa-Ochal (Ukraina)              37.28
2. Małgorzata Sobańska (LUKS MGOKSiR Korfantów) 37.28
3. Anna Świerczek (Byledobiec Anin)             40.38

pozostałe wyniki zobacz -  open , wg kategorii
W biegu pobiegł również   Mistrz kolarstwa,  bydgoszczanin  Marek  Leśniewski,  kolarz – srebrny medalista z Olimpiady z Seulu rok 1988, który biegł ze  swoim synem Adrianem lat 12 (najmłodszy uczestnik biegu  - przebiegł cały dystans  - wielka brawa dla Adriana)

Biegli również mieszkańcy naszej Gminy Nowa Wieś Wielka, najlepszy wśród mieszkańców  był Zbigniew Wiśniewski  z Brzozy-Olimpin,  a tuż zanim na mecie zameldował się  mieszkaniec Brzozy Eugeniusz Wojciechowski.

Szczególne gratulacje dla jedynych Pań z Naszej Gminy,   Pani  Jolanty i Elżbiety,  które w na tym dystansie wystartowały idąc z kijkami czyli w dyscyplinie zwanej  nordic  walking - wielka brawa - tak trzymać. Rowerowabrzoza pragnie również serdecznie podziękować rowerzystom  z Bydgoszczy i Brzozy, którzy jak zawsze nie zawiedli i dopingowali na trasie biegu. Biegli również z nami najlepsi  rowerzyści i tak Radosław Tecław, który pokazał, że w bieganiu również  należy do czołówki zajmując 20 miejsce oraz Małgorzata Nowacka, która wśród  kobiet również zajęła czołowe miejsce.

ImageImageImageImage
Bieg zakończył się wspólnym bezalkoholowym toastem, DO SIEGO ROKU 2010 dla wszystkich pozytywnie  zakręconych.


W przyszłym  roku z pewnością biegaczy biegu sylwestrowego i uczestników nordic walking będzie  jeszcze więcej - bo warto przyjechać i pobiegać w Brzozie.

Zapraszamy za rok na bieg Sylwestrowy i mini maraton nordic  walking - SYLWESTER 2010, natomiast  następny bieg i nordic walking  już  we wrześniu w ramach  V Rodzinnego Rajdu Rowerowego,  który odbędzie się 11 września 2010. Serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia  w 2010 na trasach rowerowych,  biegowych i pieszych. DO SIEGO ROKU 2010 !!!

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież