• image
  • image
  • image

Śnieżka ponownie zdobyta.

Królowa Polskich Karkonoszy - Śnieżka - wznosząca się na 1602 m n.p.m. już niebawem w Niedzielę 2 sierpnia - zostanie opanowana przez miłośników kolarstwa.

Każdy chce zmierzyć się z trasą kończącą się  na szczycie naszej pięknej góry Śnieżki. Serpentyna  ciągnąca się od Karpacza na sam szczyt działa na kolarzy jak magnes z roku na rok startuje ich co raz więcej. W ubiegłorocznej  edycji było ich  464. Ten wyścig to nie tylko walka  z drogą, słabościami i sprzętem ale też z pogodą, na szczycie na zawodników, po mimo pięknej pogody na dole, czeka duży wiatr  i niska temperatura.


Bez cienia przesady wyścig ten można nazwać najbardziej prestiżowym uphillem w Polsce. Ma w końcu najwyżej położoną metę w Polsce (1602 m n.p.m.).Początek wyścigu zaplanowano przy Stadionie sportowym przy ul. Konstytucji 3 Maja. Warto dodać, że jest to jedna z nielicznych szans zdobycia tej wspaniałej góry na rowerze, ponieważ normalnie na tereny parku narodowego rowerzyści mają zakaz wjazdu.

Zawodnicy do pokonania będą mieli ok 12 km. Najpierw asfaltowy podjazd do Karpacza Górnego - ok 2km, a potem zaczyna się kostka do samego szczytu. Na 10 km wybrukowanej ścieżki średnie nachylenie wynosi 7,7%, a maksymalnie dochodzi nawet do 23%. Ale spokojnie są tylko króciutkie fragmenty. Ogółem na trasie są 3 trudniejsze fragmenty o średnim nachyleniu 12%. W sumie 12km podjazd to niecałe 800 m przewyższenia. Łatwo nie będzie, ale za to nagrodą za trud z pewnością będą widoki z samego szczytu i satysfakcja ze zdobycia Śnieżki! Tutaj nie ma przypadkowych zwycięzców.

W ubiegłym roku można śmiało powiedzieć, że bohaterem  tego wyścigu był kolarz z Bydgoszczy z grupy CORRATEC TEAM  Radosław Tecław  poprostu Tecek. Uległ on jedynie o 1min 46s Markowi Galińskiemu - mistrzowi Polski MTB, kadrowiczowi z Olimpiady w Pekinie.

W tym roku Tecek ponownie zmierzy się z górą.
RowerowaBrzoza będzie mu mocno  kibicować i jedzie razem z nim
(raczej mocno z tyłu).

Będzie ekipa bikerów z Bydgoszczy i Brzozy - zobacz listę startową .
Myślę, że po wyścigu będzie o czym pisać, już teraz zapraszam na relację.

Do zobaczenia na górze.
Zbigniew Wiśniewski

 

Strona organizatora : Grabek Promotion Sp. z o.o.

Program zawodów - 2.08.2009 Karpacz :

* godz. 9.00 - 11.30 zapisy w Biurze Zawodów
* godz. 11.30 ustawienie zawodników na stadionie
* godz. 11.55 pilotowany wyjazd zawodników ze stadionu
* godz. 12.00 start Wyścigu Uphill Race Śnieżka 2009 (DW Bachus)
* godz. 14.15 - 14.45 orientacyjny czas wjazdu na metę ostatniego zawodnika
* godz. 16.00 czas zjazdu pilotowanej kolumny zawodników ze Śnieżki
* godz. 17.00 rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród, losowanie nagród wśród wszystkich uczestników, imprezy towarzyszące dla wszystkich            uczestników.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież