VII Półmaraton Św. Mikołajów już za nami.

Przeszło 1500 biegaczy  wystartowało w VII Półmaratonie Św. Mikołajów w Toruniu.
Zawodnicy mieli do pokonania trasę 21 kilometrów. Bieg jest największą tego typu imprezą w Polsce.Na starcie wielu Mikołajów oczywiście z czerwoną czapeczką na głowie.

Oczywiście nie zabrakło w tym biegu Mikołajów z Brzozy: Geniu, Marcin i Zbigniew oraz Mikołaj - najmłodszy biegacz  z Brzozy 11 lat, który na razie zaczął tylko od wspólnego startu.


Zwarty korowód biegaczy - Mikołajów  ożywił piękną, ale tego dnia deszczową scenerię zabytkowej starówki. Pogoda bowiem trochę zawiodła. Opady deszczu zamieniły leśne odcinki trasy biegu w błotniste grzęzawisko.

Z trudnymi warunkami najszybciej uporał się bydgoszczanin Błażej Brzeziński, szósty zawodnik niedawno rozegranych  Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Przybiegł do mety ze znaczną przewagą nad kolejnym zawodnikiem, Krzysztofem Bartkiewiczem z Torunia pokonując dystans 21,1 km w czasie 1:08:39 sekund, bijąc jednocześnie rekord trasy o blisko 4 minuty.

Wśród pań,  zwyciężyła Arleta Meloch, która zdeklasowała swoje konkurentki wbiegając na metę w kusej mikołajkowej spódniczce z czasem 1:18:45 sekund.Mimo niesprzyjającej aury uśmiech nie znikał z twarzy niecodziennie przystrojonych biegaczy. Przebrania nie były przypadkowe, bowiem jak co roku, rywalizacja sportowa szła w parze z akcją charytatywną "Biegacze dzieciom" do której Rowerowabrzoza dołożyła również swój udział.

Mikołaje z Brzozy oraz ich przyjaciele Janusz z Łochowa , Sławek i Jerzy z Bydgoszczy   z uśmiechem na ustach przekroczyli linię mety  i tak:
Janusz 1h 31min m.110, Sławek  1h 33min m.148,  Zbigniew 1h 43min m.357, Geniu 1h 45min m.443,
Jerzy 1h 59min m.924,
Marcin 2h 03min m.1039.

Mikołajowi biegacze serdecznie dziękują  za doping  ekipie rowerowej z Bydzi:  Piotrowi , Adamowi i  Danielowi.

6 grudnia
6 grudnia - jak dobrze wiecie,

święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

każde dziecko prezent dostanie.

I niech każdy dzień w roku taki radosny będzie,
by każdy świętym  Mikołajem był każdego dnia i wszędzie.

 

Z Mikołajowym pozdrowieniem
Zbigniew Wiśniewski