Komunikat startowy II Rajdu Niepodległości.

Dokładna trasa rajdu, zobacz.

Start rajdu będzie  w dwóch miejscach:
 1. Brzoza przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich ; 7.30 - zbórka uczestników i  wydawanie nr startowych , godz.7.45 - start rajdu.
 2. Bydgoszcz na Starym Rynku;  od godz. 8.15 - wydawanie nr startowych, godz.9.00 - start rajdu.

  W przypadku spóźnienia uczestnik może dołączyć do rajdu na jego trasie.

 

 

Zabezpieczenie i bezpieczeństwo rajdu:

 1. Będzie nam pomagała Policja. To bardzo ważne i już dzisiaj  dziękujęmy naszej bydgoskiej Policji, która zabezpieczy przejazd rajdu  przez drogi publiczne.  Mimo zabezpieczenia wszyscy uczestnicy rajdu muszą zachować szczególną ostrożność i zasady bezpieczeństwa związane z przepisami o ruchu drogowym oraz poruszaniem się  w  kolumnie rowerzystów.
 2. W miejsach trasy przebiegającej przez drogi publiczne kolumna rowrzystów będzie poruszła się za samochodem policyjnym. Na czole kolumny,  w jej środku i na końcu będą rowerzyści z rowerowejbrzozy ubrani w kamizelki odblaskowe z logo Stowarzyszenia. Będzie ich ok.  12.  Ich polecenia dla wszystkich uczestników rajdu są wiążace. Mają obowiązek  w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników rajdu reagować na każde nieprawidłowści.
 3. Oprócz dwóch pojazdów i motocyklisty,  które będą zabezpieczaly przejazd,  na końcu kolumny rajdu  będą jechały dwa samochody techniczne , które mogą pomóc na wypadek awarii roweru lub zabiorą uczestnika rajdu włącznie z rowerem w przypadku niemożliości kontnuwania dalszej  jazdy.

Pomoc medyczna:

 1. W trakcie całego rajdu będzie z nami pielęgniarka Justyna. Poruszać się będzie samochodem (zielony Land Rover - kierowca Krzysztof) oznaczony jako punkt medyczny.
 2. W przypadku potrzeby pomocy medycznej  można bezpośrednio się zgłośić do pielęgniarki, zadzwonić na tel. alarmowe podane na nr startowym lub poinformować rowerzystów z rowerowejbrzozy ubranych w  żółte kamizelki odbalskowe.

Przejazd - tempo jazdy rajdu:

 1. Na odcinku bydgoskim tj. od Starego Rynku do Fordonu (Dolina Śmierci) - tempo jazdy kolumny rowerzystów ok. 15-20km/h
 2. Poza Bydgoszczą tempo jazdy ok.20km/h.
 3. Informujemy, że w przypadku gdy uczestnik rajdu z różnych przyczyn nie jest w stanie poruszać się ww. temepem jazdy  będzie on zabrany przez samochód techniczny.
 4. Podane tempa jazdy  wynikają z  regulaminu rajdu i  są konieczne gdyż rajdu musi się dojechać do mety w ciągu dnia.
 5. Oczywiście będziemy robili wszytko by wszyscy uczestnicy przejechali cały dystans  wspólnie, ale proszę zrozumieć, że w przypadku osób które będą wyraźnie spowalniać tempo  jazdy mogą one częśc  trasy rajdu być podwiezieni przez samochody techniczne. W przypadku odmowy będą zmuszeni kontynuować rajd samodzielnie.

Pozostałe informacje:

 1. Gorący posiłek będzie w miejscowowści Bytkowice , oprócz tego będą dwa krótkie postoje (max.10min) koło Borówna i przy stacji benzynowej w Bydgoszczy przy skrzyżowaniu ul.Kolbego z Grunwaldzką.
 2. W trakcie postoju będzie można się posilić - jeden z  samochodów rowerowejbrzozy będzie miał napoje tj. woda mineralna niegazowana oraz gorącą herbatę.Oprócz tego będą batony , ciastka itp.
 3. Oczywiście wszyscy wiemy, że pogoda będzia jaka będzie dlatego proszę przewidzieć różne warunki atmosferyczne w tym deszcz. Można ze sobą wziąśc plecak (nieduży) z kurtką przeciwdeszczową lub inną odzieżą. Pleck można zostawić w samochodzie (dostawczy niebieski mercedes - kierowca  Zbigniew)

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników 
II Bydgoskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości

Do zobaczenia 11 listopada 2008r.
Zbigniew Wiśniewski ,
w razie pytań proszę dzwonić 608 41 93 92