Festiwal sportowo-turystyczny 11 września 2010 roku.

Za oknami śnieg i mróz. Po wcześniejszych zapowiedziach dotyczących „efektu cieplarnianego” i topnienia lodowca naukowcy skorygowali swoje prognozy o 250 lat. Mamy, zatem trochę czasu zanim w grudniu zaczniemy chodzić w krótkich spodenkach i w t-shirtach. A właściwie to będzie zmartwienie naszych pra, pra wnuków. Cieszmy się, zatem śnieżną zimą i planujmy, co chcemy dokonać w sporcie amatorskim w tym roku.

 

Szef „Rowerowej Brzozy” Zbyszek Wiśniewski po sukcesie czterech  kolejnych „Rajdów Rodzinnych” w Brzozie ma nowe pomysły i plany. Dotychczasowa formuła rowerowych rajdów rodzinnych tak przypadła do gustu mieszkańcom gmin Nowa Wieś Wielka i  Białe Błota oraz  z pozostałych miejscowości naszego województwa  i nie tylko, że frekwencja od 2007 roku wzrosła trzykrotnie. Formuła rywalizacji sportowej, wypoczynku na świeżym powietrzu i pikniku dla mieszkańców bez ograniczeń wieku to chyba to, czego ludzie oczekują najbardziej. Po raz pierwszy w imprezie wezmą  udział udział osoby niepełnosprawne, które już od grudnia 2009 wspólnie z Rowerowabrzozą szkolą się w jeŹdzie na rowerach poziomych typu hand-bike. 

 

Nowy pomysł to organizacja FESTIWALU SPORTOWO-TURYSTYCZNEGO. Zwolennicy rowerów mogą być spokojni, bo w programie Festiwalu będą konkurencje rowerowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz liczniejszych grup biegaczy i „kijkarzy” poruszających się w lasach Puszczy Bydgoskiej w programie Festiwalu znajdą się: Bieg na dystansie 10 km oraz konkurencja Nordic Walking (kijki) też na dystansie 10 km. Trasa: Przyłęki, Brzoza, Przyłęki asfaltem, szutrem i duktami leśnymi gwarantuje dużo sportowej satysfakcji.

Dlatego już dziś w terminarzu ważnych dat wpisz

11 września 2010 roku

Festiwal Sportowo-Turystyczny w Brzozie.

Dla tych, którzy jeszcze nie biegają 7 miesięcy do startu w biegu to wystarczający okres, żeby się przygotować. Nadrzędną jednak sprawą to ruch, świeże powietrze, dobre towarzystwo i zabawa, a to ta impreza na pewno ci zapewni. Na stronie „Rowerowej Brzozy” będziemy podawać programowe szczegóły Festiwalu.

Z rowerowo-biegowym pozdrowieniem

Eugeniusz Wojciechowski