Uwierzyć w siebie !!!

Poznań, 3 Półmaraton,  28 marca Niedziela godz.10 zgromadził na starcie po raz kolejny rekordową liczbę uczestników - pakiety startowe odebrało  2718 osób, a metę osiągnęło 2467 osób.Tuż przed dziesiątą ruszyli wózkarze i rolkarze, punkt 10.00 sygnał do startu dała żona tragicznie  zmarłego niedawno  Zastępcy Prezydenta Poznania  Macieja Frankiewicza.


Pierwszy trójka to biegacze z Kenii - jako pierwszy   metę osiągnął  Cosmas Kyeva z czasem 01:02:32 ustanawiając jednocześnie rekord trasy. Drugie miejsce, po walce na ostatnich metrach, zajął Julius Arile z czasem 01:03:03. Sekundę za nim wbiegł Vestus Chemjor.

 

Wśród kobiet I stopień podium także należał do Kenii, stanęła na nim Helah Kiprop (01:13:03). Drugie i trzecie miejsce zajęły dwie polskie zawodniczki: Dorota Ustianowska z Częstochowy (01:13:31) i Marzena Kłuczyńska z Czarniejewa (01:15:03).

 


Wielkie uznanie dla najlepszego z Polaków Karola Rzeszewicza, który z czasem 1:05:16 zajął 4 miejsce. "Trochę żałuję, że tę trójkę Kenijczyków puściłem po pięciu kilometrach, ale początek był bardzo szybki - poniżej 15 minut na pięć kilometrów. Ciężko było za nimi gonić. Rezultat nie jest zły, aczkolwiek życiówkę mam lepszą - 1:04.47" - dodał Rzeszewicz, dla którego był to dopiero trzeci półmaraton w karierze.

strona  organizatora
, wyniki

 

 

Skromny swój udział miała również Rowerowabrzoza, Zbigniew biegał a Krystian przekonał się, że w pół maratonie też mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne  i  ten sport jest dla niego.

Pierwszy raz w roli obserwatora Krystian zobaczył jak osoby niepełnosprawne  ścigają się na hand-bike. On już postanowił, że  na linii  startu w następnym biegu musi być miejsce dla niego.

Najlepszy zawodnik w Polsce  Arkadiusz Skrzypiński Team Sopur - Vobis Start Szczecin był poza konkurencją i w czasie   38min i 31sek zameldował się na mecie, drugi był jego kolega klubowy  Zbigniew  Wandachowicz , a trzeci na metę dojechał Bogdan Król z Klubu  IKS,,Smok"Lotos PZU Orneta, który ostatnio gościł w spotkaniu Rowerowejbrzozy , 31 stycznia  br. Najlepszą wśród Pań była  Monika Pudlis -  IKS,,Smok"Lotos PZU Orneta z czasem 53min i 44sek.


Mistrz Arkadiusz Skrzypiński okazał się nie tylko najlepszym zawodnikiem, ale jest osobą która  robi kawał dobrej roboty dla osób niepełnosprawnych zachęcając ich do uprawienia sportu. Swój medal i nr startowy przekazał Krystianowi.

Krystian niestety nie posiada jeszcze własnego hand-bike ( koszt zakupu wynosi  ok. 25 000 ), ale miejmy nadzieję, że dzięki swojej  zawziętości i uporowi  oraz pomocy  Urzędowi Miasta Inowrocław, sponsorom oraz również Rowerowejbrzozie stanie niedługo na starcie.

Krystian już uwierzył  w siebie i wyznaczył cel który z pewnością zrealizuje.
Krystian wielki szacun, Rowerowabrzoza będzie kręcić razem z Tobą.


Wyznacz sobie cel i go realizuj.

Można by powiedŹ dlaczego  ludzie biorą udział w takich imprezach - czy tylko dla własnej  przyjemności.  Myślę, że nie tylko.

Przyjemność  i owszem jest, ale zmęczenie potworne również   -  ale taki bieg czy jazda osoby  niepełnosprawnej   to wielkie święto i celebracja tego co może wydawać się  niektórym za nudne , czyli treningu,  wielu  miesięcznych  przygotowań, wyrzeczeń i  pokonania swoich słabości  - ale warto bez względu  na wynik w czymś  takim uczestniczyć.

Najważniejszy jest cel  - może to  być czas  czy pokonany dystans, ale tak jak w życiu codziennym każdy wyznaczony cel daje nam poczucie, że jesteśmy wytrwali, silni i  każdy z nas może zostać zwycięzcą.


Do następnego  startu , tym razem Krystian startujesz, a Twoja dziewczyna będzie Cię już oczekiwała  na mecie.

Pozdrawiam
Zbigniew Wiśniewski

fot. Gosia, Eugeniusz, Kasia  i Zbigniew.