Śnieżka - przyciąga jak magnes !!! 8 sierpnia Niedziela.

8 sierpień 2010r.  Niedziela, Śnieżka  – zmierz się z 

14 kilometrowym podjazdem na 1603 metry nad poziomem morza.

Diallo Uphill Race Śnieżka to wyjątkowy wyścig nie tylko ze względu na morderczy podjazd, dystans i miejsce, często mimo słońca na dole w Karpaczu, na szczycie czeka na zawodników mgła i niska temperatura. Ale kto z kolarzy nie chciał by się zmierzyć z najwyższym szczytem dostępnym dla rowerów w Polsce.

 

 

Królowa Polskich Karkonoszy - Śnieżka - wznosząca się na 1602 m n.p.m. już niebawem w Niedzielę 8 sierpnia - zostanie opanowana przez miłośników kolarstwa.

Jak zawsze tego wyścigu  nie  odpuszczą bikery z Bydgoszczy no i oczywiście Rowerowa Brzoza będzie już po raz trzeci  wspinać się na naszą Śnieżkę , ty razem w większym  składzie i tak :  Jerzy, Marek, Krystian, Piotr, Wojtek i Zbigniew.

Zobacz listę startową.

 

W Niedzielę z górą ponownie zmierzy się nasz mistrz Radosław Tecław z grupy Corratec Team - Bydgoszczanin. Radek jest zwyciężcą z ubiegłego roku i do niego należy rekord tej morderczej trasy 54 min i 7sek.
Rowerowa Brzoza i wszyscy bikery z Bydgoszczy i nie tylko będę mu mocno kibicować. 

Radek bądź pierwszy na górze !!!

 

 

Bez cienia przesady wyścig ten można nazwać najbardziej prestiżowym uphillem w Polsce. Ma w końcu najwyżej położoną metę w Polsce (1602 m n.p.m.).Początek wyścigu zaplanowano przy Stadionie sportowym przy ul. Konstytucji 3 Maja. Warto dodać, że jest to jedna z nielicznych szans zdobycia tej wspaniałej góry na rowerze, ponieważ normalnie na tereny parku narodowego rowerzyści mają zakaz wjazdu.


Zawodnicy do pokonania będą mieli ok 14 km.. Najpierw asfaltowy podjazd do Karpacza Górnego - ok 2km, a potem przy Świątyni Wang zaczyna się kostka do samego szczytu. Na 10 km wybrukowanej ścieżki średnie nachylenie wynosi 7,7%, a maksymalnie dochodzi nawet do 23%. Ale spokojnie są tylko króciutkie fragmenty. Ogółem na trasie są 3 trudniejsze fragmenty o średnim nachyleniu 12%. W sumie 12km podjazd to niecałe 800 m przewyższenia. Łatwo nie będzie, ale za to nagrodą za trud z pewnością będą widoki z samego szczytu i satysfakcja ze zdobycia Śnieżki!

Tutaj nie ma przypadkowych zwycięzców.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Śnieżce.
Zbigniew Wiśniewski