Śnieżka ponownie zdobyta - 8 sierpnia 2010r.

Rowerowa Brzoza i Bydgoszcz razem na szczycie góry.

W  edycji UPHILL ŚNIEŻKA 2010 zwyciężył Marek Galiński  przechodząc do historii z nowym rekordem trasy 50:53. Ponad trzy minuty za nim finiszował Andrzej Kaiser. Kolarz teamu Dobre Sklepy Rowerowe - Author pokonał o 15 sekund Radka Tecława.
Najszybciej z kobiet na Śnieżkę wjechała Małgorzata Zellner - Corratrec Team 1:15:43.

Nasz Mistrz z Bydgoszczy Radek zajął 3 miejsce w kategorii open ,
ale był pierwszy w swojej kategroii M2.

1 Galiński Marek - JBG2 MTB Team 0:50:532
2 Kaiser Andrzej - Dobre Sklepy Rowerowe - Author 0:53:55
3 Tecław Radosław - Corratrec Team 0:54:10 - Bydgoszcz - (M2/1)
4 Górski Zbigniew - Corratrec Team 0:58:43 - Laskowice Pomorskie - (M3/3)
5 Poroś Dariusz - MTB Votum Team Wrocław 0:59:19
6 Wenzel Adam - Cyklotur.com 0:59:53
7 Derheld Łukasz - Subaru Trek Gdynia 1:01:36
8 Łangowski Mateusz - Thule Team 1:02:13
9 Figaj Andrzej - MTC 1:02:25 -Mogilno - (M2/4)
10 Wlekły Gerard - Torq Superior MTB Team 1:02:31
...
13 Piotr Stalmierski  - Rowerowa Brzoza 1:03:59 - Bydgoszcz - (M4/3)
...
46 Maciej Ochendal   - Bydzia Power Bike Team 1:12:59 - Bydgoszcz - (M2/16)
...
115 Maciej Haponiuk - 1:24:20 Bydgoszcz - (M3/32)
...
132 Adam Baumgart - 1:26:11 Bydgoszcz - (M3/35)

...
177 Zbigniew Wiśniewski  - Rowerowa Brzoza 1:32:08 - Brzoza - (M4/28)
...
185 Tomasz Hoppe - Bydzia Power Bike Team 1:33:50 - Bydgoszcz - (M2/59)
...
190 Wojciech Zupa - Rowerowa Brzoza 1:34:28 - Bydgoszcz - (M4/59)
...
202 Paweł Wiśniewski - 1:35:58 - Bydgoszcz - (M2/65)
...
216 Krystian Arendt - Rowerowa Brzoza 1:39:24 - Tczew - (M3/61)
...
219 Marek JóŹwiak  - Rowerowa Brzoza 1:40:12 - Bydgoszcz - (M4/37)
...
299 Jerzy Szabłowski - Rowerowa Brzoza 2:03:02 - Bydgoszcz - (M6/10)

W tym wyścigu należy podkreślić  udział bardzo młodych kolarzy z Grupy Rowerowej Lipka :
Michała Banaczyk - lat 15, Szymona Łańcuckiego - lat  14 i Tomasza Kunickiego -  lat 13 , którzy pod opieką trenera Pana Wita Łańcuckiego odnoszą sukcesy już w bardzo prestiżowych zawodach. Lipka to bardzo mała miejscowość położona w woj.wielkopolskim,  20 km od Sępólna Krajeńskiego.
Drużyna z Lipki  posiada  z pewnością skromny budżet - środki uzyskane z Urzędu Gminy i sponsorów,  ale dzięki prawdziwej pasji ich opiekuna Pana Wita Łańcuckiego  i samych zawodników jest widoczna i to już  z sukcesami na różnych zawodach w całym kraju. Oczywiście młodych kolarzy w wyścigu na Śnieżkę  dopingowali  ich rówieśnicy również z Lipki.

Szkoda, że nasze duże Miasto Bydgoszcz z o wiele potężniejszym budżetem nie ma takich  młodych kolarzy górskich  - co będzie jak nasi najlepsi bydgoscy bikerzy się postarzeją ?  - strach pomyśleć.

wyniki GRUPY ROWEROWEJ  LIPKA :

...
75 Wit  łańcucki - 1:16:48 - (M4/10)

...
144 Tomasz Konieczny -  1:27:27  - (M4/21)
...
174 Michał Banaczyk - 1:32:00 - (M1/20)
...
208 Zenon Wiśniewski - 1:37:46 - (M6/5)
...
235 Szymon Łańcucki - 1:41:53 -  (M1/23)
...
307 Tomasz Kunicki - 2:05:11 - (M1/25)

wyniki całość

Wielkie gratulacje dla Piotra Stalmierskiego - Rowerowa Brzoza, czas 1:03:59,  zajął  3 miejsce w kategorii M4

(w open miejsce 13).

Piotr z roku na rok coraz lepiej - to nie są żarty,  ale już czołówka krajowa. Wielkie brawa dla Piotra.

Brawa dla  Jerzego Szabłowskiego - Rowerowa Brzoza, czas 2:03:02 , który pierwszy raz ścigał się na Śnieżkę. W swojej kategorii M6 - zajął 10 miejsce.Duży szacun  Jerzy - tak trzymać.

Jak było ? To niesamowite wrażenie 14 km pod górę no i to w najlepszej obsadzie.

Wjedź rowerem na Śnieżkę,a przekonasz się, że naprawdę warto !!!

ImageImageImageImage ImageImageImageImage ImageImageImageImage ImageImageImageImage ImageImageImageImage ImageImageImageImage