11 listopada 2010r. Rowerowa biało-czerwona flaga ze śpiewem na ustach rusza ponownie.

11 listopada - Świętujmy  Radośnie ze śpiewem na ustach.W trakcie naszego przejazdu w wielu miejscach będą nam towarzyszyły pieśni.Zachęcamy również wszystkich uczestników rajdu do wspólnego śpiewania, Honorowy Patronat na rajdem objął: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Starosta Powiatu Bydgoskiego.Dystans rajdu jak zawsze 111km.

 

 

 

 

 

 

Startujemy o godz.7.00 w Bydgoszczy ul.Bernardyńska - Pomnik Nieznanego Powstańca.
Zbiórka uczestników o godz.6,30.

Można do rajdu dołączyć  Bydgoszcz - Fordon, Dolina Śmierci przy Pomniku.
Rajd przyjedzie pod Pomnik przy Dolinie Śmierci  ok. godz.7,45.


 To bardzo  ważne, że pamiętamy, bo przecież  pamięć jest   jednym z elementów walki o wolność.

Musimy pamiętać i  być  wdzięczni walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny, ponieważ dzięki Nim nasz kraj jest wolny. Pamięcią, postawą, swoim uczestnictwem w jego obchodach  nadajmy należną mu rangę, a młodym pokoleniom przypominajmy o tym co nasze, polskie i odzyskane krwią naszych przodków.

W dzisiejszych czasach nie pozwólmy aby zanikały takie wartości jak patriotyzm i miłość do Ojczyzny, nie pozwólmy by ofiara całych pokoleń naszych Rodaków nie poszła na marne.

Święto 11 listopada  zasługuje na żywe, radosne obchody wolności  i dumy narodowej.
Niech listopadowa aura nie powstrzymuje nas od radosnego świętowania 92 ROCZNICY ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI.

 Jest komplet uczestników   -   lista startowa  została zamknięta.

Zobacz trasę rajdu.

Pakiety startowe ( nr startowy, chusta biało czerwona oraz obowiązkowa flaga na rower)   będą  wydawane od  5 listopada w Stowarzyszeniu - Bydgoszcz ul.Chopina 27.
Osoby które nie odbiorą pakietów startowych w biurze, otrzymają  pakiety na starcie rajdu  - ul.Bernardyńska - Pomnik Nieznanego Powstańca. Pakiety będą wydawane od godz.6,30 do godz 7,00.

Przyjazd rajdu na metę - Bydgoszcz , Stary Rynek planowany jest na godz.15.30-16.00.
Uroczyste zakończenie rajdu , wręczenie medali pamiątkowych i nagród ufundowanych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego oraz wspólne śpiewanie.
Warunki uczestnictwa w rajdzie.
 • Uczestnictwo w rajdzie jest nieodpłatne.
 • Ilość uczestników ograniczona, maksymalnie 120 osób, liczy się kolejność zgłoszeń.
 • Każdy uczestnik przed startem w rajdzie ma obowiązek zapoznać się z regulaminem rajdu. Regulamin rajdu jest dostępny na stronie organizatora www.rowerowabrzoza.pl oraz w jego siedzibie pod adresem Bydgoszcz ul.Chopina 27 od poniedziałku do piatku w godz. 8-16 .
 • Prawo do udziału startu maja tylko osoby pełnoletnie po uprzednim zgłoszeniu się na stronie organizatora lub osobiście w biurze organizatora  po zapoznaniu się z regulaminem rajdu i wypełnieniu i dostarczeniu organizatorowi karty zgłoszenia.
 • Osoby niepełnoletnie w wieku 16-17 lat mogą uczestniczyć w rajdzie tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych . Pozwolenia takie musi być dostarczone do organizatora nie później niż do 31 października br.
 • Osoby niepełnoletnie w wieku poniżej 16 lat  mogą uczestniczyć w rajdzie tylko pod stałą opieką osoby dorosłej powyżej 21 roku. Fakt ten obowiązkowo należy odnotować w karcie zgłoszenia.
 • Fakt ten obowiązkowo należy odnotować w karcie zgłoszenia
 • Zgłoszenie uczestnika jest potwierdzane prze organizatora po przez nadanie nr startowego.
 • Lista zgłoszonych uczestników rajdu zamykana jest dnia 31 października20010. Po tym terminie zgłoszenia przyjmowane będą w tylko osobiście w biurze Stowarzyszenia (w przypadku wolnych miejsc).
 • Każdy uczestnik ma obowiązek wypełnić i dostarczyć organizatorowi kartę zgłoszenia–pocztą lub osobiście – Stowarzyszenie „ROWEROWABRZOZA” 85-092 , Bydgoszcz ul.Chopina 27 , tel. 52 323-20-27
 • Karta zgłoszenia musi być dostarczona do organizatora nie później niż na dzień przed startem rajdu tj. do 10 listopada , w wyjątkowych przypadkach po uzgodnieniu telefonicznym 608 41 93 92 karty zgłoszenia będą przyjmowane w dniu rajdu.
 • Uczestnik bez karty zgłoszenia nie ma prawa wziąć udziału w rajdzie.

 • UWAGA: w dniu rajdu 11 listopada 2010 nie będzie możliwości rejestracji i tym samym wzięcia udziału w rajdzie.

Informacje techniczne ; 

 • Jedziemy w kolumnie za samochodem policyjnym. Bezwzględnie  wykonujemy  polecenia Policji i służb organizatora.
 • W każdym z Miejsc  Pamięci Narodowej oznaczonej na trasie rajdu  zatrzymujemy się i zapalamy znicz.
 • Na końcu kolumny będzie jechał samochód techniczny oraz służba medyczna.
 • Tempo jazdy  - szosa  min. ok.20km/h.  Tereny leśne min ok.15km/h.
 • Ciepły posiłek , jak zawsze w Bytkowicach k.Koronowa.
 • Uczestnicy, którzy z przyczyny technicznych lub innych nie będą mogli kontynuować jazdy , będą zabrani z trasy rajdu wraz z rowerem  przez samochód techniczny i przewiezieni na metę.

Zapoznaj się z regulamin rajdu.

W razie pytań proszę o emalie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
lub tel 608 41 93 92

Pozdrawiam
Zbigniew Wiśniewski