XVIII Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

Uczestnicy z całej Polski mieli do pokonania 110 kilometrów na trasie XVIII  Biegu Sztafetowego Śladem Męczeńskiej Drogi błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. . W mroźny poranek ok. godz.7,30  wyruszyli spod pomnika kapelana „Solidarności”, który znajduje się przy Sanktuarium Nowych Męczenników w Bydgoszczy. Około 11.00- uczestnicy biegu pojawili się w Górsku i złożyli wiązanki kwiatów. W sumie 110 kilometrów na trasie Bydgoszcz-Toruń-Włocławek, wszyscy zakończyli  swoje zmagania na tamie we Włocławku.


Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości” – te słowa nowego polskiego błogosławionego stały się myślą przewodnią dla tegorocznych uczestników biegu. – "Motywacja religijna, czyli uczczenie pamięci księdza Jerzego, i przebycie tej trasy dla wielu nie jest czymś obojętnym. Ludzie wiedzą, po co biegną" – powiedział honorowy starter i gospodarz bydgoskiego sanktuarium ks. prałat Romuald Biniak.


Niech Słowa Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki  wskażą nam  drogę którą należy biec przez całe życie.

 " Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą.

Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść.

Zamilknąć, gdy inni mówią ,

Modlić się, gdy inni przeklinają.

Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić.

Przebaczyć, gdy inni nie potrafią.

Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą."


Image Image Image Image


W biegu wzięło 20 sztafet min. sztafeta  Kujawsko-Pomorskie.pl reprezentująca Województwo Kujawsko-Pomorskie w składzie: Andrzej Urbaniak, Jerzy Zająkała, Adam Banaszak, Witold Orcholski - kapitan, Anna Niedziewska-Kołowrocka, Ewa Pedrycz-Pijanowska, Bartosz Wiligalski, Andrzej Podbielski,Grzegorz Stefanko, Jerzy Appel, Anna Arseniuk, Tomasz Pokorniecki, Piotr Bętkowski, Katarzyna Szadkowska i Zbigniew Gogolin. Duży szacun dla Jerzego Appel (lat 64) - był najstarszym  uczestnikiem  tej sztafety.Sztafeta w trakcie biegu była również wspierana przez Rowerowa Brzozę.

Każda ze sztafet uczestnicząca w biegu otrzymała  puchar od organizatora. Puchar w  imieniu sztafety Kujawsko-Pomorskie.pl odebrała Anna Arseniuk
W biegu uczestniczył Bydgoski znany na cały kraj ultra maratończyk Andrzej Urbaniak, który na przełomie czerwca-lipca br przebiegł Polskę w 14 dni na dystansie 775km z Zakopanego do Gdyni.Nasz Mistrz Andrzej  przebiegł w tym dniu najwięcej ok.80km. Odebrał również puchar.
Jednocześnie już dzisiaj Andrzej Urbaniak  zaprasza na cykliczne Niedzielne spotkania biegowe  "BIEG BEZ GRANIC z URBANIAKIEM PO GÓRKACH", który odbędzie się po raz pierwszy w tą Niedzielę o godz.11 w Bydgoszczy-Fordon przy ul.Piwnika Ponurego. Andrzej który już nie jedną osobę  przekonał do biegania zaprasza całe rodziny, od najmłodszych do najstarszych. 

Rowerowa Brzoza oczywiście też się wybiera i będzie biegała razem z Andrzejem,
bo z Andrzejem biegać to sama przyjemność i zdrowie.

fot.Zbigniew Wiśniewski