Na koniec sezonu - najlepszy jest Maraton.

 W Niedzielę 10 października Poznań , może być największym maratonem w Polsce.

Obecnie jest już  rekordowa liczba zgłoszeń, blisko 5 000 biegaczy. Zapisy przyjmowane będą jeszcze tylko przez jeden dzień do 6,natomiast opłaty startowe  do soboty – 9 października. 
Obecnie na liście startowej jest 4136 biegaczy z 26 państw.

Szczególnie ciekawie zapowiada się sobota, gdzie w Hali Widowiskowo – Sportowej Arena w godz. od 14:00 – 17:00 odbędzie się na Event dla biegaczy  na targach Expo, który poprowadzi znany wielu poznaniakom Maciej Narożny z radia Eska.

To nie wszystko! W sobotni wieczór organizatorzy  o godz. 17:00 zapraszają  do obejrzenia meczu Warty Poznań z Górnikiem Łęczna, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Poznaniu, przyszłej arenie zmagań piłkarskich EURO 2012. 
Wejście na stadion za okazaniem numeru startowego 11. 

Do zobaczenia w Poznaniu. 

Maraton czyli dlaczego 42km i  195 m?

Miltiades pokonując Persów pod Maratonem i wysyłając do Aten posłańca nie przypuszczał zapewne, że stanie się prekursorem bardzo popularnej konkurencji lekkoatletycznej. Choć dystans ten wynosi ok. 37 km, to zgodzono się organizując pierwsze igrzyska olimpijskie na okrągłą "czterdziestkę". Dystans 42 195 m, czyli dodatkowe 2 195 m zawdzięczamy rodzinie królewskiej, która podczas igrzysk w 1908 roku zapragnęła obejrzeć start biegu nie opuszczając pałacu w Windsorze. Od tamtej pory jest to obowiązujący po dziś dzień dystans maratonu.