W 37 Maratonie w Berlinie, jednym z pretendentów do zwycięstwa jest Polak - Arkadiusz Skrzypiński.

Szczecinianin Arkadiusz Skrzypiński - niepełnosprawny sportowiec ,

obecny Mistrz Świat w kolarstwie handbike , który niedawno gościł w Brzozie z pewnością powalczy w     37 Berlińskim Maratonie o miejsce na podium - będziemy dopingować Arkadiusza by było to I miejsce. W ubiegłym roku zajął III miejsce o czym zadecydowała fotokomórka.


 

 

 

W tym Maratonie startują najlepsi i mocno wierzymy  w to, że Arkadiusz Skrzypiński jako pierwszy Polak zdobędzie złoto.Berliński maraton jest obecnie jednym z najbardziej prestiżowych biegów maratońskich na świecie. Ilość zawodników wynosi ok.50 000 i  jest około 100 narodowości.

Zobacz trasę maratonu.

Ten maraton przyciąga do Berlina ogromne rzesze zawodników, ich rodzin, znajomych. Liczba samych zawodników, biorąc pod uwagę biegaczy, rolkarzy, wózkarzy to w ostatnich latach prawie 50 tys. ludzi, razem z osobami towarzyszącymi, powoduje to, że Berlin jest w tych dniach liczniejszy o nawet ponad 100 tys. ludzi. 
O dziwo – mieszkańcom Belina to nie przeszkadza. Niestety  w polskich miastach maratony często jeszcze przeszkadzają.
Dodam, że byłem  osobiście dzisiaj (24.09 ) świadkiem jak o godz. 22 środkiem miasta w samym centrum, głównymi ulicami przy  eskorcie policji przemieszczała się  grupa ok. 200  rolkarzy. 
Widać tutaj można, mam nadzieję, że u nas też idą zmiany.

Pozdrawiam z Berlina


Zbigniew Wiśniewski - nr startowy 30228

37 Maraton Berliński, Niedziela 26.09.2010r.  godz. 9.00