O zwycięstwie w II edycji METROPOLII MARATONU MTB zadecydował finisz.


W II edycji Maratonu Metropolii MTB  o zwycięstwie zadecydował finisz różnica 0,79sek.
Od początku maratonu prowadziła dwójka zawodników Krzysztof Krzywy (  Gdańsk - MRÓZ ACTIVE JET) oraz Bydgoszczanin Paweł Farion - AG POL Team. Na ostatnich metrach o 0,79sek był szybszy Krzysztof Krzywy. Trzeci linię mety ze stratą 5min przekroczył Tomasz  Lipiński ze Słupska - PIAST Słupsk, IV miejsce zajął  Piotr Stalmierski - Rowerowa Brzoza i jako piąty dojechał do mety  Krzysztof Brzuzek z Gdańska . 

Wśród Pań najlepsze okazały się zawodniczki z Bydgoszczy. Bezkonkurencyjna  była zwyciężczyni z ubiegłego roku Karolina Paterek - AZS WSG,  , II miejsce zajęła Katarzyna Kasperczyk - BYD BIKE,  III miejsce dla Małgorzaty Nowackiej - Google Pro Active Eyewear,  IV miejsce zajęła Karolina Dopierała z Poznania - 2 KOŁA , V miejsca dla Joanny Gackowskiej z Brzozy.

Gratulacje dla zwycięzców - to był bardzo dobry wyścig. 
Paweł  i Panie pokazali, że Bydgoszcz potrafi się ścigać.

 

 

 


Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w zawodach II edycji METROPOLII MARATONU MTB.

Szczególne podziękowania dla Piotra Stalmierskiego, który ponownie po raz drugi  był pomysłodawcom trasy maratonu i trzeba się zgodzić nikt nie zrobił by tego lepiej niż Piotr.Krótko mówiąc  Smok wyciska z Puszczy Bydgoskiej to co najlepsze, a nie które z obiektów już noszę jego nazwę - np. Smocza Góra  i niech tak zostanie. 
Jeszcze raz Piotr serdeczne dzięki , ten maraton to też Twoja zasługa.

Osobiście chciałbym  również  podziękować osobom, które mimo braku zainteresowania ze strony Urzędu Miasta Bydgoszczy tym maratonem  namówiły mnie by II edycja Metropolii Maratonu MTB odbyła  się. Wszyscy wiemy, a jeżeli nie -  to należy poinformować, że II Metropolia Maraton MTB odbył  się Brzozie - Przyłęki  tylko dlatego, że Miasto Bydgoszcz w żaden sposób ani finansowy ani organizacyjny nie wsparło tej imprezy.To bardzo przykre, ale takie są fakty.Mimo, że ubiegłoroczny współorganizator tej imprezy  wystąpił  w konkursie ofert celem uzyskania dofinansowania maratonu,  Urząd Miasta Bydgoszczy nie przyznał żadnych środków - no cóż miał do tego prawo.
Dobrze wiemy, że niestety Ratusz przejawia zainteresowania zgoła odmiennymi formami promocji ,  gdzie zaangażowanie  finansowe  sięga  setek tysięcy złoty - jednym z nich był ostatni  Bydgoszcz Hit Festiwal 2010. No cóż miejmy nadzieję, że to się zmieni, a Bydgoszcz  zainteresuje się tą formą  sportu amatorskiego, która stanowi doskonały sposób promocji miasta zachęcając młodych ludzi do  uprawiania sportu i zdrowego trybu życia. 
Myślę,  że trzeba jeszcze czasu i przede wszystkim dużo pracy oraz determinacji by  Bydgoszcz wróciła na mapę rowerową Polski.

Pozdrawiam 
w imieniu organizatorów 
Zbigniew Wiśniewski


Rowerowa Brzoza bardzo dziękuję Karoli za udostępnienie filmu.


Rowerowa Brzoza dziękuję firmom, które   ufundowały nagrody dla zwycięzców Maratony i tak  :

ALMOT,  Bydgoszcz ul.Szajnochy 11,

BART-POL, Bydgoszcz ul.Magazynowa 11,

KRYS-SPORT, Bydgoszcz ul.Gdańska 102

Centrum Rowerowe w Bydgoszczy, ul.Fordońska 137,

ROWER s.c , Bydgoszcz ul.Fordońska 226


Ze swej strony serdecznie dziękujemy wszystkim którzy  pomagali przy  organizacji i czuwali nad przebiegiem Maratonu :

OSP z Brzozy, Krzysztof Kowalski-firma KABUD, Piotr Gapiński-firma MARZBUD - zabezpieczenie trasy i bufety,

Rafał Trzpil - firma RANCZO - start i meta zawodów,

Grupa Ratownictwa Medycznego "DELFIN" - zabezpieczenie medyczne,     

Mariusz Matuszak, Łukasza Kubiak, Andrzej Kubiak, Marcin Skonieczny - znakowanie trasy ,

Jarek i Jarek - motocykle - piloci ,  

Darek, Bartek  i Zuza  - kłady,

Marcin Andrzejuk - serwis foto,

Edward Szkoda  - biuro zawodów,

Jacek Karkowski , Przemysław Barański  - sprzątanie oznakowania.