I Bieg Trzeźwości, wyścig handbike i mini maraton nordic-walking.

W dniu 11 września 2009r. w ramach rodzinnego rajdu rowerowego, który odbywa się co rocznie  od 2006 roku na trasie Brzoza - Przyłeki , odbył  się  po raz pierwszy również na trasie Przyłęki-Brzoza-Przyłęki   I Bieg  Trzeźwości na dystansie 10km. W biegu  I miejsce zdobył Kamil Sieracki z Inowrocławia reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz  ( zdobywca 5 msc. w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie , Piła 2010 ), II miejsce zajął Waldemar Czapla z Murowańca - UKS Czapla, III miejsce zdobył Aleksander Czepek z Bydgoszczy. Wśród Pań najlepsza była  Elżbieta Nagórska z Łochowic, II miejsce zajęła Dorota Woźniak z Łochowa  - Florian Chojnice,   a na III miejscu dobiegła do mety Karolina Karnas z Ciela. W biegu biegł z nami również Poseł RP Janusz Dzięcioł , który przebiegł cały dystans.

zobacz wyniki biegu

Oprócz biegaczy  wystartowały osoby niepełnosprawne jeżdżące  na rowerach poziomych tj. handbike. Wielkim zaszczytem dla organizatorów - Stowarzyszenia "Rowerowa Brzoza" , Urzędu Gminy Białe Błota raz Urzędu Gminy Nowa Wieś Wielka oraz wszystkich uczestników biegu  był  udział w wyścigu handbike obecnego  Mistrza Świata Arkadiusza Skrzypińskiego.

Jako pierwszy do mety przyjechał Arkadiusz Szkrzypiński ze Szczecina - Team Sopur / Vobis Start Szczecin, II miejsce zajął Marek Szczepański również ze Szczecina -  KSI Start Szczecin, a III miejsce zajął  Krystian Gera z Inowrocławia reprezentujący Rowerową Brzozę, czwarty na mecie zameldował się Kamil Banok z Wrocławia - Rowerowa Brzoza oraz jako piąty dojechał Leszek Bohl z Torunia - Rowerowa Brzoza. Wśród Pań I miejsce zajęła Ewa Kaczmarczyk z Wrocławia - Handcycling, II miejsce zajęła Joanna Kuczwara. Nasze gratulacje i zapraszamy częściej do Rowerowej Brzozy.
zobacz wyniki handbike

Na połowie trasy biegu tj. dystansie 5km rozegrano również Mini Maraton Nordic - Walking. Z uśmiechem na ustach 30 uczestników wystartowało kilka minut później za biegaczami.
Mini maraton nordic - walking na dystansie 5 km najszybciej w czasie 36minut i 6sek. pokonał Marek Wożniak z Koła, tuż za nim jako drugi na mecie zameldował się Tomasz Kubiak z Inowrocławia - Tow. Gimn. Sokół Inowrocław, III miejsce zajął Piotr Brzozowski ze Sławna. Nie zabrakło oczywiście rywalizacji wśród Pań , najlepszą okazała się  Irena Kołpak ze Sztumu   - LKS Zantyr Sztumjok, II miejsce zajęła Wanda Stawniak ze Żnina - UTW Żnin i na III miejscu uplasowała się Natalia Kubiak z Inowrocławia - Tow. Gimn. Sokół Inowrocław. Nasze gratulacje.

Zobacz wyniki mini maratonu nordic-walking

Zobacz  galerię zdjęć

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w I Biegu Trzeźwości, w tym biegu nie ma przegranych.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na II Bieg Trzeźwości , który z pewnością odbędzie za rok podczas
VI edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Do zobaczenia.