Kujawia XC - 27 marca 2011r.

27.03.2009  - Niedziela jak co rocznie  na  terenach Myślęcinka w Bydgoszczy odbyła się pierwsza edycja z cyklu KUJAWIA XC 2011.
Na starcie pojawiło się ok. 160 zawodników co jest dobrym wynikiem frekwencji w tych bardzo trudnych i wymagających zawodach.Wśród Elity Pań najlepsza była Małgorzata  Nowacka z Rowerowej Brzozy, a trzecie miejsca zajęła Joanna Gackowska również z Rowerowej Brzozy - nasze wielkie gratulacje.

W kategorii elita mężczyźni  zwyciężył  bydgoszczanin   Radosław  Radosław (Corratec Team), wśród Mastersów - Zbigniew Górski  (Corratec Team), drugie miejsce wśród  Super-Masters  zajął Piotr Stalmierski - budowniczy trasy na maraton metropolii, który odbędzie się 17 kwietnia 2011 . W juniorach najszybciej na mecie pojawił się Sylwester Swat  (Swat-Team).


Trasa w Bydgoskim Myślęcinku  jak zawsze  wyglądała z początku na niepozorną jednak śmiało można  zaliczyć ją do jednych z najtrudniejszych technicznie imprez w Polsce.
Bardzo strome zjazdy,  a przy tym śliskie korzenie nie pozwalały na jakikolwiek błędy.  Mimo słońca  wiele odcinków było  błotnistych i przy tym bardzo śliskich.

Duży szacun dla organizatorów,  wszystkich uczestników zawodów oraz gratulacje dla zwycięzców

i  zawodników z Rowerowej Brzozy.


więcej wyników na stronie www.kujawiaXC.pl

zobacz film z zawodów - Kujawia XC 27.03.2011 Bydgoszcz - Myślęcinek from VJ TomusH on Vimeo.