Lany Poniedziałek w Brzozie.


Piękna  pogoda, ludzie z pasją - zawsze uśmiechnięci.
Biegali, chodzili i jeździli rowerami.
BRZOZA BIEGAŁA w Świąteczny Lany  Poniedziałek. Na swoim treningu gościła nowych biegaczy, rowerzystów oraz Panie chodzące o kijkach (nordic- walking).

Bieg, jazda rowerem, nordic walking  wśród przyjaciół ładuje niesamowicie akumulatory. Radość płynąca ze Świąt Wielkanocnych i uprawiania sportu z

pewnością udzieliła się  nam wszystkim.   Alleluja.Najmłodszymi  uczestnikami  Świątecznego biegowego spotkania byli rowerzyści Basia - lat 10 i jej brat  Filip - lat 5.
Ich tata Marcin i mama Joanna biegali - tak trzymać !!!
Duży szacun dla Pani Anny, lat 71. Wiek nie jest przeszkodą do uprawiania sportu  - najważniejsza pogoda ducha - ona się nigdy nie starzeje.


Oczywiście,  jak zawsze, nie zabrakło rywalizacji sportowej - oprócz treningu odbył się bieg przełajowy na dystansie 1 mili. Najlepszy był Aleksander Czepek(drugi z prawej)  , drugi na metę wbiegł Eugeniusz Wojciechowski (czwarty z prawej ) i trzeci był Zbigniew Wiśniewski (pierwszy z lewej).

Dlaczego warto biegać, jeździć rowerem, chodzić o kijkach itp.  po prostu: dlaczego warto uprawiać sport ?
Sport jest dla wszystkich. Podczas uprawiania sportu wydzielają się endorfiny, dzięki którym mamy uczucie zadowolenia. Ruch jest też dla człowieka najlepszym sposobem na poprawę kondycji i zdrowia. Efekty naszych starań pojawią się dopiero po jakimś czasie, ale będą utrzymywać się bardzo długo. Sport daje nam poza tym wiele radości, ponieważ jego uprawianie traktujemy jako dobrą zabawę. Nic nie sprawia nam tak wiele przyjemności,  jak wspólna pasja uprawiania sportu z przyjaciółmi. Dzięki nim możemy nawiązać wiele ciekawych znajomości. To wszystko sprawia, że myślimy bardziej optymistycznie o otaczającym nas świecie. Uprawienie sportu nie musi się wiązać ze  zbyt dużymi ograniczeniami  żywieniowym, ponieważ i tak przez ciągłe ćwiczenia spalamy spożywane tłuszcze - te świąteczne również.

Podsumowując  powyższe argumenty,  z całą pewnością można stwierdzić, ze sport daje radość i zadowolenie. Dzięki niemu czujemy się lepiej i zaczynamy z radością patrzeć w przyszłość, a to po Świętach Wielkanocnych bardzo ważne.

BRZOZA BIEGA i zaprasza, jeżeli jeszcze nie zacząłeś uprawiać sportu to zacznij po Świętach - to najlepszy okres.
Alleluja.