Inowrocław - półmarton, 14.05.2011r. Dobre zawody - prawdziwa integracja.

Krystian Giera po raz pierwszy uczestniczył w półmaratonie w swoim  rodzinnym mieście w Inowrocławiu. To z jego inicjatywy organizatorzy rozszerzyli udział w tym biegu o osoby niepełnosprawne.
Na biegu nie mogło również zabraknąć  BRZOZY BIEGA i  ROWEROWEJ BRZOZY.

Wśród osób niepełnosprawnych byli najlepsi zawodnicy z kraju  w tym obecny mistrz świata Arkadiusz Skrzypiński.
Przy tak mocnej obsadzie Krystian zajął bardzo dobre 6 miejsce - nasze gratulacje.  Nawiązał walkę z czołówką krajową, jego czas  przejazdu to 41min i 33 sek - to naprawdę bardzo dobry rezultat.

Na wózku z napędem pośrednim najszybszy był   Arkadiusz Skrzypiński ze Szczecina- aktualny Mistrz Świata,  a jako drugi do mety dojechał Bogdan Król wielkrotny mistrz Polski.  Na wózku z napędem bezpośrednim wygrał Tomasz Hamerlak z Bystrej.

Zobacz wyniki.

Na uwagę zasługuje fakt, że był to dla Krystiana trzeci start w  półmaratonie
( pierwszy w Poznaniu 03.04.2011 ), a Krystian zaczął jeździć na hand-biku dopiero od lata ubiegłego roku, gdzie pierwszym jego startem  był zawody na dystansie 10km w Brzozie podczas  festiwalu sportowo-turystycznego  11.09.2010.

Mówiąc krótko jeżeli będzie tak dalej,  to miejsce na podium dla Krystiana Giery - jest  tylko kwestią  czasu.

Dystans 21 kilometrów najszybciej wśród biegaczy  pokonał Aleksander Sitkowski z Ukrainy. W pierwszej dziesiątce było ogółem aż siedmiu  reprezentantów tego kraju. Wśród kobiet też najszybsza była Ukrainka- Tatiana Gamera- Szmyrko. Jedną z Polek, które uplasowały się w czołówce była trzykrotna olimpijka w biegu na 1500 metrów Anna Jakubczak
Najszybszy z Polaków był  Michał Kaczmarek z Poznania, który zajął szóstą pozycję.
Wśród biegaczy z Inowrocławia najlepiej wypadł Kamil Sieradzki, który zajął 15 miejsce.
Zobacz wyniki biegu.

BRZOZA również biegła. Szczególne wyróżnienie i gratulacje dla Eweliny Matuły z Brzozy, która w swojej kategorii wiekowej K18 zajęła 8 miejsce.

Należy podkreślić, że Ewelina  pierwszy raz biegła na dystansie półmaratonu - duże brawa !!!

Drużyna BRZOZA BIEGA jak zawsze dała z  siebie wszystko, tym razem moc sprzyjała Zbigniewowi.

Pozostałe  czasy:  Janusz 1:47:38 , Michał 1:47:39 i Tomek 1:49:02.

Reasumując były to dobre zawody. Należy podkreślić, że to kolejny bieg w Polsce z udziałem osób niepełnosprawnych.

Podziękowania dla organizatora,  ale szczególne  dla Krystiany Giery, który był pomysłodawcom by w tym półmaratonie w jego rodzinnym mieście udział wzięły  po raz pierwszy osoby jeżdżące na wózkach.

Zobacz wniosek
napisany przez  Krystiana. Rowerowa Brzoza wielokrotnie powtarza i trąbi do władz - sport  daje  prawdziwą  integrację  świata ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Przestańmy  mówić o integracji ale róbmy konkretne działania. Z pewnością takim działem był półmaraton w Inowrocławiu - to dobre zawody.

Podziękowania dla Piotra i Wojtka z Rowerowej Brzozy za doping i pomoc na trasie biegu.