Biegowa i filmowa Niedziela.

Mimo upału  Brzoza biegała  w Niedzielę 17 lipca. Eugeniusz biegł w Wałczu w I Biegu Filmowym na dystansie 10km, reszta drużyny  stawiła się na XXIV półmaratonie w Okonku.

Najlepszy w Okonku  był oczywiście  Błażej Brzeziński (MUKS Bydgoszcz) , który z dużą przewagą przybiegł jako pierwszy do mety. 
Aż trzech zawodników z drużyny BRZOZA BIEGA stanęło w Okonku na podium.
Na podium stanęli : Wojciech Duchiński IIm w kat. M-3, Aleksandra Gierat Im w kat.K-1, Maryla Kuźmińska IIm w kat.K-1.
Szczególne gratulacje dla Maryli Kuźmińskiej, która  przy tych bardzo trudnych warunkach pogodowych zajęła IIm. w kategorii K-1.
W tym czasie  niedaleko w Wałczu  Geniu z BRZOZA BIEGA uczestniczył w I Wałeckim Biegu Filmowym na dystansie 10 km. Były to 13 zawody w tym roku. Próbował pobić 7 życiówkę, ale zabrakło 28 sek( przeszkodził upał i wiatr od jeziora Raduń). I Wałecki Bieg Filmowy wspaniale przygotowany przez mistrza sportu Pawła Januszewskiego był zakończeniem 2 Festiwalu Filmu i Sportu w Wałczu. Całą imprezę uświetniły gwiazdy filmu: J.Trzepiecińska, M.Królikowska, P.Królikowski, J.Zaorski.. gwiazdy sportu: S.Chmara, A.Partyka,A.Supron oraz gwiazdy telewizji : B.Sadowska, M.Rosłoń, R.Nahorny, D.Patyra. 17.07. był w Wałczu dniem „Dawcy Szpiku” w ramach walki z białaczką. Poza tym w biegu na dystansie 1111 m oficjele i aktorzy biegli z dziećmi i osobami dorosłymi- byłymi pacjentami Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wspaniała impreza kulturalna i sportowa  promująca zdrowie. W rolach głównych VIP-y o wielkich sercach. Oby więcej takich akcji.

Natomiast w Okonku przed półmaraton atmosfera spokojna ale jak zawsze adrenalina się podnosi przed startem. Jeszcze kilka rad od bardziej  doświadczonych i mocniejszych  biegaczy, uściski dłoni ale również zapowiedzi rywalizacji - spojrzenia w oko w oko - jak przed prawdziwą walką.Sam bieg niełatwy -  upał, trudno o dobre wyniki, chociaż w przypadku Maryli Kuźmińskiej  - duży szacun, wyprzedziła Krzysztofa - takie są fakty. Maryla  po raz pierwszy stanęła na podium - nasze wielkie gratulacje.Po biegu co prawda jak zawsze  uśmiech na twarzach,  ale nie którzy  nie powinni   być zadowoleni z wyników, Zbigniew, Janusz  i Krzysztof - słabiutko. Panowie weźcie  się do pracy bo w Pile na półmaratonie 4 września chyba świstaki za was pobiegną.
Brawa dla Andrzeja, Wojtka  i  Olka trzymają  formę. W Pile czekają na nich nowe rekordy życiowe na dystansie półmaratonu. 


A teraz najlepsi w Okonku. Zobacz pełne wyniki.
Jeszcze raz gratulujemy  Maryli Kuźmińskiej, która  zajęła IIm. w kategorii K1 - tak trzymaj, niech moc będzie z Tobą. Po biegu gratulacje od kolegów  -  BRZOZA BIEGA. 

A teraz mała ciekawostka w tym biegu biegło dwóch Zbigniewów  Wiśniewskich, ten od lewej z Chojnic ur.1936r ( to nie żart - to fakty ) i ten po prawej z Brzozy ur.1966.
To była bardzo udana Niedziela było filmowo i biegowo i z pewnością upalnie. BRZOZA BIEGA i zachęca do biegania  bo warto  biegać i być razem.

To była bardzo udana Niedziela.
BRZOZA BIEGA i zaprasza do biegania.
Już wkrótce bieg w Brzozie, 10 września 2011r.