Brzoza i Bydgoszcz w Niedzielę witała pielgrzymów z Gdańska.

24 Lipca - Niedziela, Rowerowa Brzoza jak corocznie witała, jechała oraz gościła Pielgrzymów w drugim dniu ich pielgrzymowania  z Gdańska do Częstochowy.

Zaczęliśmy  Mszą Święta  o godz.7,00 w miejscowości  Osie.
Do Osia dojechaliśmy  - autobusem, chociaż niektórzy: Jerzy, Marek i Wojtek (zdjęcie z prawej)  wyruszyli rowerami z Bydgoszczy już o 4,30 rano - mają moc.Od Osia wszyscy razem w niewielkich grupach z pielgrzymami  jechaliśmy przez Pruszcz Pomorski,  Kotomierz, Neklę , Żołędowo, Niemcz , Myślęcinek, Bydgoszcz do Brzozy.W Bydgoszczy od Myślęcinka dołączył do nas Gustaw, który w ubiegłym roku doznał kontuzji podczas jazdy na rowerze przy przyjęciu pielgrzymów. Dzisiaj już Gustaw jeździ rowerem - bardzo serdecznie Ci dziękujemy, że ponownie byłeś z nami.

Cała kolumna rowerowa -  ok. 120 rowerzystów w tym 97 pielgrzymów przy eskorcie Policji od Bydgoszczy  bezpiecznie  dojechała do gimnazjum w Brzozie. Tam  na pielgrzymów czekał już ciepły posiłek.
O godz.21 w miejscowych Kościele odbył się Apel Jasnogórski na którym było wiele osób, które pomagały przy przejęciu pielgrzymów.

W poniedziałek  po noclegu w gimnazjum w  Brzozie rowerowa pielgrzymka  ruszyła dalej do celu  - Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Wielu uczestników którzy jechali tylko w ten jeden  dzień, Niedzielę  24 lipca zapowiedziało, że za rok jedzie w pielgrzymce od Gdańska do Częstochowy. My z pewnością jedziemy mówi Kazimierz i Zbigniew.


Zobacz galerię zdjęć : Małgosi i   Krzysztofa . Dziękujemy za zdjęcia.


Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali przy zabezpieczeniu przejazdu   oraz ugościli Pielgrzymów w Brzozie.
W imieniu Pielgrzymów przekazujemy dla wszystkich  SERDECZNE  BóG  ZAPŁAĆ.

Dziękujemy Policji z Bydgoszczy za zabezpieczenie przejazdu.
Dziękujemy  również Krzysztofowi i Marcinowi, którzy pomagali w zabezpieczeniu przejazdu oraz firmie CHEMAN za udostępnienie samochodu.

Dziękujemy naszym rowerzystom za wspólny przejazd i pilotowanie Pielgrzymów.
Dziękujemy osobom które przygotowały i wydawały  posiłek: Pani Zuzannie , Mariuszowi,  Marcie i Grzegorzowi oraz Panu Ryszardowi.
Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Wojciecha Oskwarka i  Dyrektora Gimnazjum Pan Krzysztofa Kuczborskiego za umożliwienie noclegu w gimnazjum w Brzozie.

ROWEROWA BRZOZA pragnie szczególnie  podziękować ks. Tomaszowi  Koszałka - organizatorowi gdańskiej pielgrzymi -  za to, że na  trasie rowerowego  pielgrzymowania   znalazła się Bydgoszcz  i Brzoza - to,  że możemy chociaż raz w roku uczestniczyć w tak bardzo ważnej sprawie dla każdego z nas  - w Pielgrzymce  do
Matki Bożej na Jasnej Górze."Bóg przychodzi w ciszy. Niekoniecznie tej namacalnej, zewnętrznej - ale wtedy gdy człowiek potrafi wyciszyć się w środku. Tak, nawet na środku ruchliwej ulicy, w skwarze dnia i chmurach spalin. Gdy uświadamiasz sobie jak niewiele potrzeba aby było ciężko, ile wysiłku wymagała każda minuta pedałowania... ale zarazem jak bardzo warto ten ciężar nieść i ofiarować go potem Matce Bożej na Jasnej Górze - właśnie w intencjach noszonych w sercu. W tym momencie wszystko nabiera sensu. Bolące nogi, zmęczenie fizyczne, znoszenie upału i niewygody. I modlisz się całym sobą - słowami, myślami, otwartym sercem. Po prostu. Aż wreszcie tam, na horyzoncie, ujrzysz zarys wieży jasnogórskiego sanktuarium. Wtedy to, co boli, nie ma znaczenia. I kiedy stajesz już przed obrazem Madonny w kaplicy jasnogórskiej - zaczynasz rozumieć. Warto."


Cytat  ze strony Gdańskiej Pielgrzymi Rowerowej.