Mistrzowie i debiutanci - IV Kociewski Bieg Turystyczny.

30 lipca Skórcz po raz czwarty gościł mistrzów biegania,  amatorów oraz debiutantów. Ci ostatni dotychczas biegali na ścieżkach biegowych w Brzozie i po raz pierwszy stanęli na starcie prawdziwych zawodów.
Dla Elżbiety i Mariusza z Brzozy z  pewnością był to debiut na  dystansie 15km.
Pogoda w Sobotę wręcz była na zamówienie, była idealna do szybkiego biegania jak również w połączeniu z przepiękną 15-kilometrową trasą biegu, wiodącą wśród  lasów i czterech kociewskich jezior  pozwalała na uzyskanie bardzo dobrych wyników.Najszybciej dystans 15 km pokonał Arkadiusz Gardzielewski - WUKS Śląsk, wygrał bieg z czasem 0:47:47 , tuż zanim po 1 sekundzie na mecie był Błażej Brzeziński - MUKS Bydgoszcz. 
Gospodarzem kociewskiego biegu jest aktualny rekordzista Polski w maratonie ( 2:09:23)  – Grzegorz Gajdus.
Wśród Pań najszybsza była Aleksandra Gierat - GLKS Świdnica - 0:57:58.
Bardzo dobre miejsce zajął nasz kolega biegowy Wojciech Duchiński z Osielska reprezentujący  Inspektorat Wsparcia SZ , który z czasem 58:01 zajął III m. w kategorii M-40.

BRZOZA BIEGA pobiegła bardzo dobrze, Andrzej Podbielski ( zdjęcie pierwsze od lewej )i - nowy życiowy rekord na dystansie 15km -
1:03:51. Nowy rekord życiowy osiągnął również  Eugeniusz Wojciechowski (zdjęcie po prawej)  czas biegu - 1:07:55, który w  obecnym sezonie z biegu na bieg uzyskuje co raz lepsze czasy. Gratulujemy i tak trzymać !!.
Bardzo dobry czas i miejsce wybiegał  Aleksander Czepek - 1:05:05 - V m. w kategorii M-5 - brawo Olek.

A teraz nasi debiutanci : Elżbieta Wiśniewska i Mariusz Sułkowski. Po raz pierwszy brali udział w zawodach biegowych. Dla Elżbiety  był to pierwszy rekord życiowy - pierwszy raz w życiu przebiegła dystans 15km.Niemożliwe stało się możliwe. Gratulacje i duży szacun  od całej drużyny BRZOZA BIEGA. Teraz Mariusz i Elżbieta chcecie  czy nie ale jesteście już  w drużynie BRZOZA BIEGA.


Elżbieta dziękuje strażakom za doping i motywację przy pokonaniu dystansu 15km. Osobiste gratulacje w imieniu BRZOZA BIEGA złożył Zbigniew.

Na zdjęciu Zbigniew Wiśniewski z Chojnic, rocznik 1939 - Im. w kat. >70.Pan Zbigniew w rozmowie powiedział, że nie pamięta od kiedy biega - tak trzymać Panie Zbigniewie - zapraszamy na bieg 10 września do Brzozy.


To był bardzo dobry bieg i spotkanie ludzi dla których bieganie jest nie tylko  dyscypliną  sportu - jest czymś  więcej. W biegach masowych jest to co trudno znaleźć w innych dyscyplinach - tu debiutanci i amatorzy  biegną wspólnie z  mistrzami - najlepszymi  wyczynowi sportowcami i mimo wielkich różnic w wynikach - cel jest wspólny-  pobiedz jak najlepiej. I jeszcze jedno najważniejsze - bieganie zmienia na lepsze.Szczególne podziękowania dla Grzegorza - Trenera,  te trofea i dobre wyniki  to Twoja robota,  duże dzięki od całej BRZOZY BIEGA i oczywiście BŁAŻEJA.

Wyniki biegu,  BRZOZA BIEGA - openzobacz wyniki całość .

21. Wojciech Duchiński,
58:01

51. Andrzej Podbielski, 1:03:51
59. Aleksander Czepek, 1:05:05
86. Eugeniusz Wojciechowski, 1:07:55
107.
Zbigniew Wiśniewski, 1:10:45
120.Grzegorz Stefanko, 1:11:43
121.
Janusz Jedliński, 1:11:43
119.
Mariusz Sułkowski, 1:15:45
252.Elżbieta Wiśniewska, 1:53:21