Śnieżka - piękno Karkonoszy.

Bydgoszczanin Radosław Tecław - CorratecTeam - 00: 53:52,  najlepszy w wyścigu na Śnieżkę. Piotr Stalmierski - Rowerowa Brzoza -  1:01:51, I miejsce w kategorii M4. Małgorzata Nowacka - Rowerowa Brzoza - 1:30:13, V miejsce w kategorii K2.

Nasze wielkie  gratulacje !!!


W niedzielę, 7 sierpnia, rekordowa liczba zawodników wystartowała w XXI  już wyścigu na Śnieżkę. Przy bardzo zmiennej pogodzie  i dopingu wielu turystów na szczyt wjechało 336 zawodników.
Pełne wyniki. Galeria zdjęć. Zobacz profil trasy.

Pozostali rowerzyści z naszego regionu  również osiągnęli bardzo dobre czasy wjazdu i tak :
Łukasz Sosnowski - Flying Bikers Więcbork - 1:04:31 , Władysław Kubatzki - Flying Bikers Więcbork - 1:24:55, Wojciech Zupa - Rowerowa Brzoza - 1:27:26, Ryszard Wasilewski - Bydgoska Grupa Rowerowa 50+ - 1:38:10, Łukasz Michalik - Rowerowa Brzoza - 1:40:34, Magdalena Wierzbińska -Bydgoszcz -  2:57:01.


Najlepsi na podium , dekoracja odbyła się na stadionie w Karpaczu. Możemy by dumni, że mamy mistrzów wśród nas.Na trasie wyścigu Radek i Piotr od początku byli w czołówce. Małgosia i Łukasz po raz pierwszy brali udział w tym niesamowitym  wyścigu na najwyższą górę Karkonoszy - Śnieżkę. Zbigniew z rodziną kibicował na całej trasie.


Wspólne zdjęcia i radość z wjazdu na Śnieżkę nikt nie ukrywał . 

Napisali o wyścigu - zobacz.

Dzień wcześniej 6 sierpnia w sobotę odbył się III Maraton Karkonoski. Zawodnicy biegli szczytami Karkonoszy na trasie Śrenica - Przełęcz Karkonoska - Śnieżka i z powrotem.
Na bardzo trudnej trasie  o długości 42 km 195 metrów z sumą przewyższeń 3150 metrów stanęło 335 zawodników. Wśród nich był również Zbigniew Wiśniewski - Brzoza Biega. Jak było - bardzo ciekawy i trudny bieg. Bieg na Śnieżkę i piękno otaczających  Cię Karkonoszy -  to wszystko daje Ci moc. Jeszcze jak trasie są dopingujący przyjaciele i rodzina - to ten górski maraton po prostu wpisujesz w życiorys i musisz tu być. Wielu biegaczy których  spotkałem na trasie nie wyobrażają sobie bieganie bez udziału w tym górskim maratonie. Ja i się im  nie dziwię i również ten maraton wpisuję w mój kalendarz.

Pełne wyniki.
Rowerowe i biegowe pozdrowienia z pięknych naszych Karkonoszy przesyła Zbigniew.

Do zobaczenia za rok.

Będzie rowerowo i biegowo na Śnieżce. Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega bardzo poleca.

Śnieżka -  piękno Karkonoszy.