TO BYŁO RODZINNE ROWEROWANIE - relacja.

VI Rodzinny Rajd Rowerowy  tradycyjnie wystartował spod  Kościoła w Brzozie.  Na rajd 10.09.2001r. przybyły całe rodzinny. Najmłodszy uczestnicy jeszcze nie jechali samodzielnie, ale dzielnie towarzyszyli rodzicom w swoich rowerowych fotelikach. Najstarszy uczestnik rajdu miał 83 lata, najmłodszy 2 lata.

Było nas  ok. 1000 rowerzystów. Rowerowe  rodziny dotarły do nas  z okolicznych miejscowości,  ale były również rodziny z takich miejscowości jak: Otwock, Lipka, Chojnice, Gdańsk, Słupsk.

Zobacz skrót filmowy.

Rajdowiczów powitał Zbigniew Wiśniewski – Prezes Stowarzyszenia Rowerowa Brzoza , Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka – Pan Wojciech Oskwarek oraz Sekretarz Gminy Białe Błota – Pani Anna Rywak.  Oczywiście na starcie również byli współorganizatorzy rajdu Sołtys Brzozy Pan Waldemar Owczarzak  i Sołtys Przyłęk Pan Jerzy  Kacprzak oraz przedstawiciele Starostwa Powiatu Bydgoskiego,  Radny Powiatu  Pan Romuald Góralczyk i Radny Powiatu Andrzej Kubiak. 

Biuro rajdu pracowało już od godz. 8,00, pierwsi uczestnicy przybili  ok. godz.8,30. Punktualnie o godz. 10   po błogosławieństwie dla rowerzystów udzielonym przez  
Ks. Proboszcza Bogusława Kühn wszyscy uczestnicy wyruszyli w 10 km trasą po Brzozie w kierunku Przyłęk.Przed startem rozdano ponad  500 kamizelek odblaskowych i różnego rodzaju elementów odblaskowych ufundowanych przez Firmę Multikom, PBDiM Kobylarnia oraz NIJHOF-WASSINK Sp. z o.o. Bardzo dziękujemy tym  firmom są  zawsze z nami  i dbają o nasze bezpieczeństwo. Trasa rajdu była łatwa i przyjemna, wszyscy jechali przy pełnej eskorcie Straży  Pożarnej i Policji. Oczywiście jak zawsze towarzyszyła nam muzyka.
Tempo jazdy dla każdego. Ulice Brzozy wypełniły się rowerzystami.


Ok. godz.11 w bardzo turystycznym tempie  rajd dojechał do Przyłęk , gdzie odbył się festiwal sportowy. Było wiele konkurencji rajdowych i zawody sportowe w jeździe rowerem na orientację oraz  bieg uliczny na dystansie 10km połączony z i mini maratonem nordic-walking na dystansie 5km.Były konkurencje rajdowe , najmłodszy i najstarszy rowerzysta, najciekawiej przebrany rowerzysta, najliczniejsza rodzina oraz zawody jazdy rowerem na orientację. W każdej z tych konkurencji - nagrodą główną był rower.  Oczywiście wszyscy uczestnicy rajdu posilili  się drożdżówkami z Brzozy oraz czekał na nich gorący posiłek. W trakcie całego festiwalu była muzyka na żywo. Pogoda słoneczna. Wspólna zabawa i sport cieszyły wszystkich.
Odbył się również bardzo interesujący konkurs na najbardziej oryginalnego -  przebranego rowerzystę , było w czym wybierać.O godz.12 wystartował już  po raz drugi w historii rodzinnego rajdu rowerowego Bieg Trzeźwości na dystansie 10km oraz mini maraton nordic-walking na dystansie  5km.
Na starcie  stanęło  144 zawodników, prawie o 100 więcej niż w ubiegłym roku - bardzo nas to cieszy.Oczywiście nie obyło się bez nagród i dekoracji dla najlepszych zawodników, chociaż każdy zwyciężył pokonując własne słabości i zmęczenie - i to jest najważniejsze.
Wszyscy uczestnicy biegu i mini maratonu nordic -walking otrzymali pamiątkowe medale,a dla pań były kwiaty na mecie.
Zgodnie z programem o godz.13,30 wystartowały dekoracje biegu, mini maratonu nordic-walking oraz zawodów rowerowych w jeździe na orientację w kategorii drużynowej i indywidualnej. Rozlosowano również wśród uczestników biegu i zawodów rowerowych rowery.  Na uwagę zasługuje fakt, że w zawodach, biegu i jeździe rowerem na orientację  brały udział rodziny. Tak trzymać.  VI Rodzinny Rajd Rowerowy zakończył koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Roberto Zucaro.

Jak to był rajd ? - bardzo rodzinny. Jaki był festiwal ? - bardzo sportowy. Rowerowa Brzoza serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom - ta impreza jest dla Was, a przede wszystkim dla młodych ludzi by zobaczyli i przekonali się do spędzenia wolnego czasu na sportowo i z pasją , a my dorośli daliśmy im przykład. Po raz szósty Rodzinny Rajd Rowerowy  oraz II Bieg Trzeźwości pozytywnie nas wszystkich zakręcił. Do zobaczenia.

Szczególne  podziękowania dla wszystkich sponsorów : MULTIKOM PBDiM KOBYLARNIA , NIJHOF-WASSINK Sp. z o.o. , NADLEŚNICTWO BYDGOSZCZ ,    BANK SPÓŁDZIELCZY w Białych Błotach, UNIBIKE, KRYSPORT Hurtowania Sportowa PAAK , OLIMPIA SPORTCENTRUM ROWEROWE, MAR-POL AUTO-BRZOZA-CENTRUM POL-DAW , ABC-Jan HejmanowskiCYTRUS ALMOT , RANCZO TEAM, MARZ-BUDBART-POL , dyskont ADA w Brzozie.


Impreza dofinansowana ze środków :


Bardzo dziękujemy osobom i instytucjom, wszystkim  którzy pomogli  przy organizacji i przebiegu  rajdu.
 • Dziękujemy Wójtowi Gminy Nowa Wieś Wielka Panu Wojciechowi Oskwarkowi i Wójtowi Gminy Białe Błota Pani Katarzynie  Kirstein - Piotrowskiej.

 • Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Wsi Wielkiej za udzieloną  pomoc finansową dla  II Biegu Trzeźwości.

 • Podziękowania dla współorganizatorów rajdu : Szkoła Podstawowa w Przyłękach, Sołectwo Przyłęki, Sołectw Brzoza, GOK Białe Błota, GOK Nowa Wieś Wielka.

 • Dziękujemy Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Pani Ewie Mes i Staroście Powiatu Bydgoskiego Panu Wojciechowi Porzych za patronat.

 • Podziękowania dla Starostwa Powiatu Bydgoskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego za udzieloną pomoc finansową.

 • Dziękujemy  grupie ratownictwa medycznego "Delfin" z Bydgoszczy  oraz karetce z Wojskowej Przychodni z Torunia.
 • Szczególne podziękowania dla Policji, OSP z Brzozy oraz OSP z Łochowa za pełne i bardzo profesjonalne zabezpieczenie trasy przejazdu rajdu oraz trasy biegu.
 • Dziękujemy  Edwardowi  i Piotrowi Szkodzie za dostarczenie emblematów  i pomoc w trakcie biegu i rajdu.

 • Podziękowania dla Pana Andrzeja Kubiaka i Romualda Góralczyka Radnych Powiatu Bydgoskiego za pomoc w organizacji  i przebiegu rajdu i zawodów.
 • Dziękujemy  Marcinowi  Skoniecznemu  i Mariuszowi Matuszak.

 • Podziękowania dla Rafała Trzpil - firma RANCZO.

 • Serdeczne podziękowania dla osób  które utrwaliły nasz  rajd :  fotografie wykonała Magda Dudzyńska i Andrzej Kubiak, filmował Maciej Jaczyński i Andrzej Wącior.  
 • Dziękujemy wszystkim sympatykom rajdu i tym którzy pozdrawiali nas na trasie.


Z rowerowym pozdrowieniem do zobaczenia za rok, 
VII RODZINNY  RAJD ROWEROWY  rusza 8  września 2012r.