I RAJD DO MIASTA ZAKOCHANYCH, CHEŁMNO.

Mówiąc krótko warto jechać rowerem do Chełmna by się zakochać - w rowerze też .

21 maja 2011r. Sobota przy pięknej pogodzie ruszył po raz pierwszy z Bydgoszczy rowerowy rajd do miasta zakochanych, Chełmna.

Oczywiście trasa wzdłuż Wisły.

Zobacz trasę rajdu.Uczestnicy rajdu na starcie, Bydgoszcz - Fordon godz.9,00 , pogoda i humory dopisują. Ruszamy w trasę.Jedziemy dwiema grupami , tempo jazdy lepiej niż turystyczne.Prowadzi Piotr z Bydgoszczy ( Smok)  i Andrzej z Chełmna.Po 30 km pierwszy przystanek w uroczym skansenie w Chrystkowie. Posilamy się robioną przez miejscową gospodynię drożdżówką i kawą.


Jesteśmy w Chełmnie ok. godz.12 , wjeżdżamy przy  eskorcie Straży Miejskiej. Przed  pięknym ratuszem wita nas sam Burmistrz Chełmna, Pan Mariusz Kędzierski.
Wszystkie rowery zostały  zaparkowane również koło ratusza i były pilnowane przez strażników miejskich, a  uczestnicy rajdu z przewodnikiem udali  się na krótkie zwiedzanie.


Oczywiście zwiedzanie Chełmna zaczęliśmy od  Fary,  gdzie z wieży podziwiano przepiękną panoramę wokół  Miasta Zakochanych - można było się zakochać Chełmnie. W drodze powrotnej  była grochówka w ładnym miejscu  nad Jeziorem Starogrodzkim. Dalej szlakiem wzdłuż Wisły rajd jechał do mety, którą wyznaczono w Ostromecku.


Po przejechaniu całego  dystansu  ok.85km  wszyscy uczestnicy zameldowali się na wspólnym grillu w restauracji Leśnej w Ostromecku.

Było bardzo milo i z atrakcjami. Był  pojedynek  oko - oko, nagrody dla najbardziej aktywnych rajdowiczów - zostali nimi Karolina i Peter.  Był też  rock and roll.


Dziękujemy wszystkim  uczestnikom I Rajdu Rowerowego do Miasta Zakochanych, Chełmno 2011. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Chełmna Panu Mariuszowi Kędzierskiemu za ciepłe i bardzo dobrze zorganizowane przyjęcie. Rowerowa Brzoza szczególnie   dziękuje  Andrzejowi Wykrzykowskiemu  mieszkańcowi Chełmna - pomysłodawcy tego rajdu.

Myślę, że z pewnością do zobaczenia za rok w Chełmnie. II Rowerowy Rajd Do Miasta Zakochanych  rusza w maju 2012.

Podziękowania dla Magdy za rewelacyjne zdjęcia - zobacz galerię.