III Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB.

Zobacz wyniki

Bydgoski Maraton MTB odbył się w Niedzielę 17.04.2011r.
Bydgoszczanin Radosław  Tecław był najszybszy.

Karolina Paterka triumfowała już  po raz trzeci.

Radosław  Tecław  przed Andrzejem Kaiserem i Krzysztofem Krzywym. Radek już zwyciężał na trasie maratonu metropolii  w roku 2009,  natomiast Krzysztof  Krzywy w roku ubiegłym był pierwszy.   Andrzej Kaiser ścigał  się po raz pierwszy w maratonie Metropolii ale zapowiedział,  że wróci tu za rok. Wśród  Pań najlepsza była jak dotąd nie pokonana na trasie bydgoskiego  maratonu metropolii Karolina Paterka. Drugie miejsce zajęła Małgorzata  Nowacka i jako trzecia do mety dojechała Anna Krzyżlewska - Suś.

Najlepsza drużyna tj. klasyfikacja trzech najszybszych zawodników z czasami z danego teamu.Zdecydowanie wygrała  drużyna
Corratec TEAM / Shimano  przed NISSAN WIM AZS UTP BYDGOSZCZ, trzecie miejsce  team  AZS WSG Bydgoszcz,   a czwarte ROWEROWA BRZOZA.ZOBACZ WYNIKI MARATONU
Tym razem III edycja Bydgoskiego Maratonu Metropolii  miała swój początek  w serce Bydgoszczy na Starym Rynku, gdzie zawodnicy oraz grupa turystów rowerowych  na czele  z Prezydentem  Miasta Bydgoszczy Rafałem  Bruskiego  w ramach akcji "Cała Bydgoszcz na Rowery" dokonali o ok. 11.15  uroczystego przejazdu przez miasto od Wyspy Młyńskiej , dalej ul.Focha , ul.Jagiellońską,  ul.Bernardyńska   by powrócić na płytę Starego Rynku.  
Uczestnicy zawodów maratonu mtb  w asyście Policji udali się na start ostry, który miał  na skraju Puszczy Bydgoskiej w Leśnictwie Bielice. Od tego miejsca wolna jazda się skończyła i zaczęło się na ostro  po terenach leśnych naszej pięknej Puszczy Bydgoskiej.Jak co rocznie trasa maratonu była wymagająca i do łatwych nie należała. Mnóstwo wzniesień i  zjazdów, piachu, szutru, trochę wąskich ścieżek - nieskromnie mówiąc  wszystko co powinno co najmniej się  znaleźć  się na trasie maratonu MTB, no jedynie zabrakło przejazdów przez potoki.Może  w następnej edycji.Nasze wielkie gratulacje  - jak zawsze nie łatwa trasa, ale wyniki i czasy przejazdu rewelacyjne.
Ośmiu zawodników ten  bardzo trudny dystans 55 km pokonało w czasie poniżej 2h. Zwycięzcy pokonali maraton ze średnią prędkością ponad 30km/h.  W bazie zwodów - Stary Rynek każdy zawodnik otrzymał medal pamiątkowy i oczywiście gorący posiłek.
Imprezę  podsumowały dekoracje i losowanie roweru, który znalazł  nowego właściciela Pana Adama Suś - uczestnika  III edycji Metropolii Bydgoszcz Maratonu MTB.
Specjalny puchar ufundowany przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Bydgoszcz w kategorii najstarszy uczestnik maratonu otrzymał Jerzy Szabłowski (lat 63) - duży szacun i tylko pozazdrościć kondycji.


Najlepsi  w kategoriach wiekowych - wyniki.


Galeria zdjęć

Wszystkim uczestnikom zawodów Bydgoskiego Maratonu MTB   oraz wspólnego rowerowego przejazdu przez Miasto  serdecznie dziękujemy.
Obiecujemy już dzisiaj, że Maraton Metropolii  pojedzie ponownie  za rok Puszczą Bydgoską ze startem honorowym na Starym Rynku  w Bydgoszczy..

Pragniemy szczególnie podziękować Prezydentowi Miasta Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu za Patronat  nad  zawodami i akcją "Cała Bydgoszcz na Rowery" .
Dziękujemy Urzędowi Miasta Bydgoszczy za współpracę i udzieloną pomoc.

W imieniu organizatorów dziękuję  sponsorom za ufundowanie nagród i tak : 
Joannie Morka - Dyrektorowi VII Oddziału w Bydgoszczy - Bank Zachodni WBK, Nadleśnictwu BydgoszczNadleśnictwu Solec Kujawski.
Firmom:  UNIBIKEALMOTKRYSPORT, OLIMPIABARTPOL, CENTRUM ROWEROWE , Wody Mineralne OSTROMECKO
Dziękujemy za zabezpieczenie medyczne  nieocenionej grupie ratownictwa Medycznego NZOZ "DELFIN" .


Stowarzyszenie "Rowe
rowa Brzoza" składa podziękowania Markowi Leśniewskiemu, który zawsze dopinguje Rowerowej Brzozie  oraz   Piotrowi Stalmierskiemu - pomysłodawcy i budowniczemu co rocznej trasy Metropolii  Bydgoszcz Maratonu MTB.

Dziękujemy wszystkim którzy pracowali i pomagali  przy tym Maratonie, lista jest bardzo długa, dodam tylko że było to ponad 50 osób - bardzo pozytywnie zakręconych.Z rowerowym pozdrowieniem
Zbigniew Wiśniewski