IV Rajd BRDY na mecie w Bydgoszczy.

Rowerowa Brzoza dziękuje wszystkim uczestnikom rajdu. Mimo, że pogoda na starcie była fatalna Wasza pozytywna energia zrobiła swoje - dzięki, że kręciliście  z Rowerowa Brzozą. Zobacz galerię zdjęć.

Zobacz wyniki trasy MTB.
Gratulacje dla zwycięzców Małgorzaty Nowackiej z Bydgoszczy i  Łuaksza Sosnowskiego z Więcborka.


Zapraszam do  galerii Magdy oraz piękna relację.

Rajd BRDY  jak zawsze tradycyjnie  wyruszył w Sobotę.  18 czerwca  o godz. 9 uczestnicy  wyjechali  autokarami  z Bydgoszczy na start do Chojnic.
Początek był straszny, to że nie było pogody wszyscy wiedzieli,  ale wsiadaliśmy do autokarów w strugach deszczu - po prostu lało.
Padały pytania czy przy takich warunkach pogodowych  rajd w ogóle się  odbędzie - każdy w milczeniu odpowiadał sobie, że rajd musi ruszyć bo pogoda z pewnością  się zmieni.Bogdan i Kazimierz ( od prawej ) z uśmiechem na ustach pocieszali wszystkich - pogoda się zmieni bo rajd musi jechać. I tak się też stało.


Na starcie w Chojnicach gdy wsiedliśmy na rowery, tylko już mżyło, a kiedy w Charzykowym rajd oraz uczestnicy ruszyli na ostro deszcz przestał padać , a momentami wychodziło słoneczko. Uśmiech i optymizm  Bogdana i Kazimierza udzielił się  nam wszystkim i chyba to przegoniło fatalna aurę.Deszcz przestał padać !!!Po przywitaniu na pięknym Rynku w Chojnicach  uczestników rajdu przez Zastępcę Burmistrza Chojnic Pana Jana Zielińskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Mirosława Jankowskiego , rajd tradycyjnie ruszył do Charzykowy.
W Charzykowym  rajd podzielił się na dwie grupy.  Pierwsza grupa pojechała trasę turystyczną,  druga natomiast   postanowiła się ścigać na trasie MTB. Każda z tras była ciekawa z tym, że trasa MTB była dłuższa ( dystans  ok.85km) i trudniejsza.

I etap, camping Rudzki Most k.Tucholi  - wszyscy na mecie I etapu z różnymi czasami. W grupie turystycznej  pierwszy dojechał Sławomir Wróblewski z Piotrem Kruczkowskim, natomiast na trasie MTB gdzie odbywała  się rywalizacja sportowa, jako pierwszy metę osiągnął  Łukasz Sosnowski i tuż zanim jako drugi zameldował się Piotr Stalmierski. Pierwszą z Pań na trasie MTB był Małgorzata Nowacka, a jako druga wraz z grupa pościgową  do mety  dojechała Magdalena Dudzyńska.  Gratulacje !!!   Pełne  wyniki trasy MTB.

Na wieczór jak zawsze wspólne ognisko , grill i miła zabawa w gronie przyjaciół poznanych również  na rowerowym szlaku.


Dzień drugi , Niedziela 19 czerwca  - wita nas piękne słońce. O godz. 10 stajemy na starcie na Rynku w Tucholi. Zastępca Burmistrza Tucholi Pan Tomasz Stybaniewicz  pozdrawia uczestników rajdu i daje sygnał do startu II etapu.  Z pięknego Tucholskiego Rynku  drogą bydgoską jedziemy aż do Świtu. Prowadzi nas eskorta  Państwowej Straży Pożarnej  - zawsze można na nich liczyć.


II etap rajdu ( Tuchola - Koronowo - Bydgoszcz ),  dzisiaj  wszyscy jadą turystycznie. Na trasie Zamrzenica , Zalew Koronowski, przeprawa promowa. 
Przy  wjeździe  do Koronowa  gościmy w Nadleśnictwie Różanna - szybki grill.
Dzięki uprzejmości wspaniałego  Leśnika , ale również wielkiego rowerzysty Janusza Flisa korzystamy z tego bardzo urokliwego miejsca. Dzięki Janusz.


W dobrych nastrojach  z uśmiechem na ustach dojeżdżamy do celu. Przed  godz.15.00  wszyscy na mecie w Bydgoskim  w Myślęcinku. Trochę na mecie pokropiło , ale był to już inny deszcz.  
Oficjalne zakończenie  rajdu BRDY miało miejsca o godz. 16,00 na Wyspie Młyńskiej -  oczywiście w sąsiedztwie  rzeki BRDY. Tam też  dobiegał końca festiwal wodny - Ster na Bydgoszcz.
Co prawda impreza była dla wodników  ale my rowerzyści  znamy walory rzeki BRDY i jadąc od Charzykowy do Bydgoszczy zachęcamy  wszystkich - warto ją poznać.
Obojętnie jak byś to nie robił :  z kajaka, z roweru, pieszo  - poznaj naszą piękną rzekę BRDĘ.
Na głównej scenie najlepsi  na trasie MTB (zobacz wyniki) otrzymali trofea sportowe oraz bony wartościowe ufundowane przez sklep rowerowy KRYS-SPORT.
Przyznano również wyróżnienia  dla najstarszych  uczestników rajdu  :  Bogdan Tobolewski i Grzegorz  Pokrzywniak.
Seniorzy rajdu otrzymali  puchar ufundowany przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali  pamiątkowe medale.Jak  było - deszczowo  i słonecznie - jak na rajdzie.  Wnioski:  ROWER -  jest twoim przyjacielem -  poznaj go,  a poczujesz się lepiej i zobaczysz więcej.


Organizatorzy IV Rajdu BRDY 2011,  Rowerowa Brzoza  pragniemy  podziękować wszystkim uczestnikom - tan rajd się kręci  z Wami i dla Was.


Szczególne podziękowania tym którzy dbali  o nasze bezpieczeństwo.
Grupie Ratownictwa "Delfin"" ( szczególne podziękowania dla Macieja ) oraz   OSP w Koronowie.

Dziękujemy naszemu sponsorowi :
Sklep Rowerowy „KRYS-SPORT” Bydgoszcz ul.Gdańska 102

Dziękujemy obsłudze technicznej rajdu, firmom:
MARZ-BUD - Darek i Krzysztof ,   KOBUD - Krzysztof i Adam, „RANCZO TEAM” - Rafał Trzpil.

Dziękujemy za patronat,   współpracę i pomoc :
Burmistrzowi  Chojnic, Burmistrzowi  Tucholi , Burmistrzowi Koronowa,
Urzędowi Miasta Bydgoszczy,  Nadleśnictwie Woziwoda, Nadleśnictwo Zamrzenica i Nadleśnictwo Różanna.

Dziękujemy osobom które  pracowały przy rajdzie :
Sąsiadowi - Mariuszowi,  Marcinowi i Mateuszowi  Skonieczny, Romanowi Brodeckimeu,  Łukaszowi Kubiak i jego ekipie , Leszkowi Bohl i sympatycznemu Leśnikowi Januszowi Flies.    

Dziękujemy fundatorom pucharów : firmie ENERGOSERW POMORZE w Toruniu, Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Toruniu oraz Firmie  Rehafund z Warszawy. Puchary otrzymali członkowie Stowarzyszenia Rowerowa Brzoza wspierający i popularyzujący sport wśród osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy naszemu serwisowi  foto i video  :
Magdzie za super foty  i Maciejowi jak zawsze za odjazdowy film.

Dziękujemy za buttony Edwardowi Szkodzie z Otwocka.


DZIĘKUJEMY  WAM WSZYSTKIM  POZYTYWNIE ZAKRĘCONYM.
Rajd  BRDY  oraz zawody BRDA MTB ruszają  ponownie w czerwcu 2012


Pozdrawia
Zbigniew Wiśniewski