Ewelina Matuła z Brzozy przebiegła swój pierwszy maraton.

Ewelina z Brzozy zajęła III miejsce  w 33 Warszawskim Maratonie Warszawskim w kategorii wiekowej do lat 25. Wśród kobiet w kat. open była 24. Przebiegła swój pierwszy maraton w  czasie 3h 37min  27s. GRATULACJE !!!

Ewelina jest z pewnością pierwszą mieszkanką Gminy Nowa Wieś Wielka która pokonała dystans maratonu 42km 195m.Wielkie brawa dla Eweliny !!!
Gratulujemy Ewelinie - pobiegła pierwszy raz w maratonie  i stanęła na podium, zajmując III m. Jest bardzo mocna, oprócz siły, wydolności  ma ogromną determinację,  a to w  maratonie jest bardzo ważne.

Ewelina mieszka z rodzicami w Brzozie od  6 lat. Trenuje wioślarstwo w tej dyscyplinie zdobywa  już  medale  na zawodach rangi krajowej. Obecnie studiuje w Poznaniu i trenuje wioślarstwo w  K.S. Posnania. Jest też oczywiście od 25 września 2011r. maratończykiem.

Dlaczego Maraton ?

Maraton to nie tylko  “długi bieg”.  Maraton to bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów – ani metr więcej, ani metr mniej.

Dlaczego ukończenie tego dystansu jest marzeniem milionów ?

Dlaczego co roku dziesiątki tysięcy nowych biegaczy  dociera  po raz pierwszy w życiu do mety  - strudzeni, ale szczęśliwi ?
Maraton jest symbolem zwycięstwa.
  • Zwycięstwa nad samym sobą, nad bólem, przeciwnościami losu, pogodą, pragnieniem, chęcią poddania się.
  • Ten, kto osiąga metę w maratonu, i to niezależnie od osiągniętego wyniku, może pełnym głosem powiedzieć: “Pokonałem samego siebie. Zwyciężyłem. Jestem innym człowiekiem.”
Ci, którzy dobiegli do mety maratonu twierdzą, że stali się innymi ludźmi. Coś w tym jest. Po pokonaniu owianego legendą dystansu stajesz się członkiem elitarnej rodziny – rodziny maratończyków. To niezwykła elita – jej członkiem stać się może bowiem każdy. Dlatego właśnie rokrocznie na walkę z własnymi słabościami decydują się nowe zastępy ludzi, dla których często sport jest bardzo ważny. Ale sport to coś więcej niż maraton – to społeczne zjawisko i wyzwanie.

Ewelina może już powiedzieć  “ Ukończyłam maraton !!! ”   jestem w rodzinie maratończyków !!!

"Poszukujemy własnej granicy do której jesteśmy w stanie dotrzeć i którą moglibyśmy przekroczyć.

W maratonie granicą może być czas biegu czy pokonany dystans, a w życiu codziennym poczucie, że jesteśmy wytrwali, silni
i ... każdy z nas może zostać zwycięzcą."