Brzoza na biegowej mapie Polski - w czołówce 2011.

Rozstrzygnął  się konkurs – plebiscyt  na złote biegi w Polsce  w roku 2011-
przeprowadzony przez największy internetowy portal biegowy w Polsce,   Maratony Polskie. W kliku kategoriach biegi w Brzozie zajęły czołowe miejsca,  a nawet pierwsze w kategorii biegów organizowanych przez osoby prywatne.Całość wyników  na stronie Maratonów Polskich.

Trochę informacji.  Do rywalizacji o wyróżnienia przystąpiły aż 303 imprezy biegowe wytypowane przez głosujących. Organizator konkursu  Maratony Polskie wszystkie biegi   podzielił  na kilka kategorii zależnych od liczby uczestników, wielkości miasta, rodzaju organizatora itd.

Tegoroczną nowością jest także podział na regiony - województwa.
Głosowanie  polegało  na ułożeniu biegów, w których startowało się w roku 2011, w kolejności od najlepszego do najgorszego.

W ten sposób powstała  piramidka, w której czym wyżej znalazł się bieg, tym lepiej był oceniany  przez internautów  – biegaczy  którzy się  zarejestrowali na ww.  portalu.

Na podstawie średniej z piramid wszystkich głosów ustalono wyniki procentowe głosowania, a z kolei na ich podstawie naliczone zostały rankingi w poszczególnych kategoriach.

W tym konkursie plebiscycie nie zabrakło biegów organizowanych w Brzozie i tak:
  • Bieg Sylwestrowy na dystansie 10km, który w tym roku odbył się już po raz piąty oczywiście jak zawsze w Sylwestra 31 grudnia, start  o godz. 12,
  • Bieg Trzeźwości również na dystansie 10km, który odbył  po raz drugi 10 września w ramach Festiwalu Sportowo -Turystycznego Brzoza –  Przyłęki  i Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który w tym roku miał swoją VI edycję.

Można śmiało powiedzieć,  że biegi w Brzozie – V Sylwestrowy i II Trzeźwości    to jeszcze młode stażem imprezy biegowe ale już zostały  zauważone w Polsce   i wyróżnione przez tych , którzy wiedzą najlepiej  o co w tym chodzi – czyli uczestników -  biegaczy. Ten konkurs – plebiscyt  ma jedna podstawową zaletę. Imprezy  -  biegi nie były oceniane  przez  jakąś  dziwną komisję  lub  inny dziwny twór, lecz prze samych uczestników – biegaczy , oni wiedzą najlepiej co w biegu jest ważne i co się liczy.

A teraz wyniki biegów w  Brzozie w następujących kategoriach :

BIEGI ORGANIZOWANE PRZEZ OSOBY PRYWATNE

16 zgłoszonych kandydatur – Brzoza - miejsce  1

WOJEWÓDZTWO Kujawsko-Pomorskie
20 zgłoszonych kandydatur – Brzoza – miejsce  3 i 4

BIEGI 10 KM

97 zgłoszonych kandydatur – Brzoza - miejsce  10 i 13

BIEGI ŚREDNIE 200-499 uczestników
94 zgłoszonych kandydatur – Brzoza - miejsce 18

MIASTA PONIŻEJ 5.000 mieszkańców
65 zgłoszonych kandydatur – Brzoza - miejsce 10 i 13

BIEGI ORGANIZOWANE PRZEZ STOWARZYSZENIA, FUNDACJE, FIRMY
85 zgłoszonych kandydatur – Brzoza- miejsce 15


Organizatorzy biegów w Brzozie  przede wszystkim serdecznie dziękujemy Wam uczestnikom, dla Was są te biegi a Wy robicie wspaniały klimat.

BRZOZA BIEGA i BĘDZIE BIEGAŁA  DLA  WAS i RAZEM z WAMI.


Wielka szkoda, że media (także te misyjne, abonamentowe – na które się wszyscy składamy!) nie interesują się normalnymi, pozytywnie zakręconymi ludźmi. Zamiast tego  mamy bezsensowne paplanie o  polityce, politykach  celebrytach, przestępcach. Gadające głowy próbują nas przekonać co jest dla nas dobre i najlepsze – mówią  weź tabletkę  - jest na wszystko od stresu do nadwagi, a  to wszystko g. prawda.  Sport amatorski na szczęście i tak się rozwija, coraz więcej biegaczy można spotkać w lasach,   parkach i na ulicach – zawsze się serdecznie pozdrawiają.  Niestety w mediach nie promuje się sportu amatorskiego, a imprez  biegowych nie pokazuje się prawie wcale, pomimo że jest to największa promocja zdrowia i  pozytywnych zachowań. Z punktu ekonomicznego Państwu by się to ogromnie opłaciło – mniej pacjentów w przychodniach i szpitalach, mnie cukrzycy i otyłości, zdrowsi, dynamiczni Polacy, lepsza Polska.  Niezrozumiałe,  że dziennikarze mają i kreują zupełnie inne kryteria wartości!   Ilość biegaczy - amatorów w Polsce to wciąż zaledwie kilka promili, znacznie mniej niż w Europie Zachodniej. 

Na szczęście wielu pasjonatów  w tym również stowarzyszenie BRZOZA BIEGA, ROWEROWA BRZOZA czy HOTEL BRZOZA przy współpracy i pomocy  Urzędu Gminy w Nowej  Wsi Wielkiej,  OSP w Brzozie, Starostwa Powiatu Bydgoskiego, Urzędu Marszałkowskiego  oraz wielu innych instytucji w naszym regionie stara  się jak najlepiej promować ruch, bieganie i jazdę rowerem.              
To niesamowite,  że garstce ludzi zakochanych w bieganiu udało się pozytywnie zarazić całkiem duże tłumy. Planujemy  cały czas rozwijać imprezy biegowe w Brzozie, aby były jeszcze lepsze , ciekawsze i miały swój  niepowtarzalny klimat. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i do biegania – warto.

Wielu biegaczy z Bydgoszczy  wyraża zadowolenie że mieszkają tak blisko Brzozy i że mają gdzie startować w fajnych imprezach! 
Czas na zmianę nazwy naszej pięknej  wsi na skraju Puszczy Bydgoskiej  z Brzoza na Brzoza Biega – bo tu wszyscy kochają biegaczy i bieganie z wzajemnością!

Na razie organizatorzy  hartują się  i opracowują scenariusze biegów w Brzozie k.Bydgoszczy na rok 2012.
Swoją drogą otwarte stowarzyszenie BRZOZA BIEGA poleca kąpiele i to niekoniecznie w cieplej wodzie. Taka kąpiel daje moc !!!
Do zobaczenia na ścieżkach biegowych w Brzozie.