Najwspanialszy tata.

Wiecie, kto jest najwspanialszym ojcem na świecie? To bez dwóch zdań Dick Hoyt, który z niepełnosprawnym synem na plecach wspina się po górach, bierze udział w maratonach i rowerem pokonuje Amerykę...
Team Hoyt jest niezwykłym duetem, który bierze udział w maratonach i triatlonach na całym świecie. W jego skład wchodzi ojciec, Dick oraz jego niepełnosprawny syn, Rick.Rick urodził się w 1962 roku i wskutek niedotlenienia mózgu cierpi na paraliż spastyczny, znany jako choroba Heinego-Medina. Ze względu na znikome szanse na wyleczenie chłopca, lekarze zalecili umieszczenie go w domu opieki. Rodzice nie zgodzili się takim "wyrokiem" i w pełni entuzjazmu, przyjęli wyzwanie, jakie postawił przed nimi los.
Mimo że Rick nie mówił i nie chodził, państwo Hoyt zrobili wszystko, aby mógł żyć normalnie. To dzięki nim chłopiec uczęszczał do szkół publicznych, uprawiał sport i obcował ze zdrowymi rówieśnikami. Upór ojca sprawił, że teoretycznie niemożliwe rzeczy stały się realne. Rick nauczył się nawet alfabetu i podstawowych słów. To jednak nie wszystko, co kochający rodzice dla niego zrobili. Dick i Rick Hoyt wzięli udział w ponad 1000 wyścigach, włączając maratony, duatlony, triatlony (6 z nich to zawody Ironman). Poza tym, ojciec z synem pokonali rowerem 6009 km (3,735 mil) w ciągu 45 dni.

W triatlonie, Dick ciągnął Ricka na łódce przez 5 kilometrów oraz przejechał z nim na specjalnym rowerze 180 kilometrów. To jeszcze nie wszystko... Tata wspinał się również z ukochanym synem po górach i wspólnie jeździli na nartach. Rick zapytany o to, co dałby swojemu tacie, gdyby mógł wybrać choć jedną rzecz, odpowiedział:

"Najbardziej chciałbym chociaż raz w życiu popchnąć krzesło, na którym siedziałby tata." Tegoroczny bostoński maraton był oficjalnym 1000 wyścigiem, w jakim ten niesamowity duet wziął udział.

Taka miłość ojcowska przepięknie inspiruje i zmusza do zatrzymania się na chwilę w codziennym pędzie i zadania sobie pytania - czy oby na pewno jestem dobrym rodzicem...?

Źródło: A. Sobocińska/ teamhoyt.com