Jakuszyce - cudowne miejsce. 36 Bieg Piastów - ponad 5000 uczestników.

Bieg Piastów to najstarsza i największa impreza narciarska w Polsce. Jest organizowany na Polanie Jakuszyckiej już od 1976 roku. Ostatnio w lutym br. rozegrano w tym miejscu puchar świat gdzie wygrała nasza Mistrzyni Justyna Kowalczyk.
Tegoroczna edycja biegu
była szczęśliwa dla polaków gdyż po raz pierwszy od 11 lat w biegu głównym na  5o km stylem klasycznym wygrał Polak Mariusz Michałek  z Istebnej.Michałek  z rewelacyjnym  z czasem 2,13 przybiegł pierwszy na dystansie 50 km stylem klasycznym.

Bieg Piastów jest  rozgrywany na różnych dystansach. Bieg Główny na dystansie 50 km  w stylach: klasycznym i dowolnym. Ponadto startujący mogą się ścigać na dystansach: 10 km (w stylu klasycznym), 26 km (w stylu klasycznym) i 30 km (w stylu dowolnym).
Organizowane są również spacery dla przedszkolaków, stąd też startują tu zawodnicy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat (najmłodsi zawodnicy mają 7 – 8 lat a najstarsi ponad 80!).
Bieg Piastów to impreza znana z doskonałej atmosfery, integrująca pokolenia, znakomity pomysł na rodzinne spędzenie czasu. 2-4 marca 2012  łącznie we wszystkich biegach wystartowało ok. 5000 zawodników w tym również biegacze z zagranicy aż 26 krajów. Tegoroczny 36 Bieg Piastów przeszedł już do historii jako impreza niezwykle udana. Zawodnikom, którzy do Jakuszyc zjechali z całego świata, dopisała piękna pogoda - było nawet słonecznie, a śniegu  na trasach nie zabrakło.

Udział w Biegu Piastów wzięli również  mieszkańcy powiatu bydgoskiego   i tak :
mieszkańcy Brzozy - Ewelina Matuła - na dystansie 50 km w  kategorii wiekowej do lat 20 zajęła  4 miejsce, Mikołaj Wiśniewski  ( lat 14) - na dystansie 10 km  w kategorii wiekowej do lat 16 zajął 26 miejsce, Elżbieta Wiśniewska  na dystansie 10km zajęła 12 miejsce w kategorii branżowej księgowi  i Zbigniew Wiśniewski startował w dwóch biegach na dystansie 10 km i 26km zajmując w kategorii branżowej księgowi 2 miejsce. Mieszkaniec Sicienka – Jarosław Szychowski na dystansie 50 km w  kategorii studenci zajął 16 miejsce.

Biegać na nartach każdy może, to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzisiaj na nartach biegowych biegają dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Poza oczywistymi walorami — przebywanie na świeżym powietrzu i zdrowy wysiłek — narty biegowe mają tę zaletę, iż są dyscypliną bardzo towarzyską. Można biegać w grupie przyjaciół lub całą rodziną, rozmawiając, wspólnie podziwiając krajobrazy, przecierać tę samą trasę mimo różnego przygotowania i wieku.

Jakuszyce - cudowne miejsce dla biegaczy , rowerzystów -  dla każdego , tu można naładować akumulatory.