Bydgoszcz - Miasto Mistrzów.

Bydgoszcz ma czym się pochwalić. Mamy  wielu Mistrzów sportu, dlatego można śmiało powiedzieć Bydgoszcz - Miasto Mistrzów.
W Bydgoszczy z roku na rok przybywa imprez dla sportowców amatorów  - co  jest bardzo pozytywne. Musimy wiedzieć, że również sportowcy amatorzy to bardzo ważna grupa społeczna, która przyczynia się do rozwoju sportu.
Sport wyczynowy nie może funkcjonować  bez sportu amatorskiego  - pamiętajmy o tym wszyscy !!!

Wkrótce w Bydgoszczy  odbędą się  rowerowe i biegowe imprezy dla sportowców amatorów i tak:

Zawody rowerowe :
KUJAWIA XC -25.03  i METROPOLIA MARATON MTB -29.04
Zawody biegowe :
BIEGAJ Z NAM - 10.03, 06.05, 23.09. 20.10, 11.11, 08.12.
Z tych imprez też mogą być Mistrzowie.

„Bydgoszcz - Miasto Mistrzów” to tytuł najnowszego filmu promocyjnego. Powstał z myślą o bydgoskich klubach sportowych.Film pokazuje bydgoskich sportowców wraz z ich największymi osiągnięciami. Zobaczymy w nim: Piotra Siemionowskiego, Beatę Mikołajczyk, Aleksandrę Klejnowską-Krzywańską, Paulinę Przywecką, Stephane Antiga, Agnieszkę Szott, Pawła Wojciechowskiego, Łukasza Michalskiego, medalistów z Mistrzostw Europy we wioślarstwie oraz nadzieję olimpijską – Natalię Gwardzik.
- To przecież w Bydgoszczy trenują mistrzowie świata wielu dyscyplin. Staramy się, by mogli realizować swoje pasje w taki sposób, by osiągnąć światowy sukces. Bydgoska infrastruktura pozwala na treningi w najlepszych warunkach. Każdy sukces to wspólna praca zawodników, klubów i bliskich osób. A nasz obowiązek to mówić głośno o takich sukcesach – komentuje prezydent Rafał Bruski.
Kluby, które wystąpiły w klipie będą mogły posługiwać się nim w celach promocyjnych. Podobnie nasi sportowcy.
Od 8 marca, film będzie dostępny m.in. na www.bydgoszcz.pl i oficjalnych kanałach społecznościowych oraz stronach klubów sportowych. Klip będzie także wyświetlany podczas wydarzeń sportowych w naszym mieście.

źródło : UM Bydgoszczy