Start na Olimpiadzie - marzenia się spełniają.

W ubiegłą sobotę 19 maja Krystian Giera z Inowrocławia walczył w trzecim Kwidzyńskim Biegu Papiernika. Na dziesięciokilometrowej trasie ścigało się prawie 1000 sportowców.
- W Kwidzynie nie brakowało przygód. Miałem małą kraksę na jednym z zakrętów. Kolega z tyłu wjechał we mnie i przewróciłem się - relacjonuje Krystian.
- Na szczęście szybko podbiegli do mnie ratownicy medyczni. Pomogli mi wsiąść na handbike.

Inowrocławianin rzucił się do odrabiania strat. - Przyspieszyłem na podjazdach. Bardzo lubię takie trasy, w których można się porządnie zmęczyć - podkreśla wózkowicz. - Konkurencja nie była zbyt dobra w podjazdach. Na ostatnich 300 metrach wyprzedziłem jednego z zawodników i dojechałem na metę na drugim miejscu.

We wrześniu Giera chce wystartować w Hasco Lek Maraton Wrocław. Także we wrześniu chce wystąpić w mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych. Zmagania odbędą się w Bielsku-Białej.
- Kolejne starty są uzależnione od tego, czy uda mi się pozyskać sponsorów - zaznacza Krystian. - Wciąż wierzę, że znajdą się firmy, które pomogą mi rozwijać się. Oferuję w zamian reklamy na stroju.
Giera chciałby się dostać się do kadry narodowej. Obecnie jest piąty w Polsce. - Moim marzeniem jest start na olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku - dodaje Krystian. -
Zrobię wszystko, aby polecieć do Brazylii i stanąć tam na podium. Przede mną cztery lata ciężkiej pracy.

źródło : Gazeta Pomorska.


Rowerowa Brzoza i Brzoza Bega serdecznie Ci gratuluje. Krystian marzenia się spełniają dlatego warto dla nich pracować.
Bardzo mocno życzymy  Ci wyjazdu na Olimpiadę.