Piotr Stalmierski na Tour de Pologne.

Piotr ( Smok )  15 lipca wystartował w Bukowinie  Tatrzańskiej w etapie dla amatorów. Zajął I miejsce w kat.M-45 w open był 50, czas 1h 34min.  
Relacjonuje : na kresce zameldowało się 1005 kolarzy. Ja  startowałem z sektora czwartego więc miałem daleko do liderów wyścigu. Wyniki.
Robiłem  wszystko żeby się przebić na czoło peletonu , było niebezpiecznie przy tej masie startujących, na podjeździe pod Ząb przeskoczyłem do przodu i próbowałem na zjeździe odrobić stratę do czoła peletonu jednak ostre zakręty i strach w oczach przy tych potwornych szybkościach zaciskały mi dłonie na klamkach, bałem się ze wylecę na którymś z zakrętów i poszybuję w przepaść  Hi Hi Hi. Na każdym długim ostrym podjeździe przebijałem się do przodu bo tylko tam miałem nogę i siły na krótkie przeskoki  do czoła, kultowa góra Gliczarów  - podjazd nachylenie (21-25%) zrobiła  selekcję peletonu.
Przełożenie przód  39, tył 28z. zbyt twarde ale szybkie dałem rade.  Na sam koniec bardzo dlugi podjazd pod Bukowinę,  na której zlikwidowałem ucieczkę ośmio osobowej grupy i wpadlem na metę,   a za mną trzech goniących mnie ale nie odpuściłem. W przyszłym roku z pewnością wystartuję , będę miał  pierwszy sektor co  umożliwi my walkę o czołowe lokaty.


Gratulacje Piotr - masz moc.