Gdańska Rowerowa Pielgrzymka w Brzozie.

To już po raz kolejny począwszy od roku 2008 Gdańska Rowerowa Pielgrzymka na trasie do Częstochowy zatrzymała się w Brzozie. Z Gdańska wyjechali w Sobotę  21 lipca, pierwszy nocleg w Osiu.     
22 Lipca 2012 - Niedziela. To był ich drugi dzień  pielgrzymowania, zaczęliśmy  Mszą Święta  o godz.7,00 w miejscowości  Osie.
Od Osia rowerowi Pielgrzymi wspólnie z przyjaciółmi z Rowerowej Brzozy    jechali w niewielkich grupach przez Pruszcz Pomorski,  Kotomierz, Neklę , Żołędowo, Niemcz, Myślęcinek, Bydgoszcz aż do Brzozy, gdzie kończył się drugi dzień ich pielgrzymowania.
Cała kolumna rowerowa -  ok. 135 rowerzystów w tym 120 Pielgrzymów przy eskorcie Policji od Bydgoszczy  bezpiecznie  dojechała do gimnazjum w Brzozie.
Przy Gimnazjum w Brzozie pielgrzymów oczekiwał  Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech  Oskwarek , który staropolskim zwyczajem  przywitał Pielgrzymów  chlebem i solą. Rowerowi Pielgrzymi zostali ugoszczeniu przez Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza, był ciepły posiłek, owoce i ciasto.O godz.21 w Parafialnym  Kościele w Brzozie  odbył się Apel Jasnogórski na którym było wiele osób, które pomagały przy przejęciu pielgrzymów. W poniedziałek  po noclegu w  Brzozie rowerowa pielgrzymka  ruszyła dalej do celu  - Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

ROWEROWA BRZOZA pragnie szczególnie  podziękować ks. Tomaszowi  Koszałka - organizatorowi gdańskiej pielgrzymi -  za to, że na  trasie rowerowego  pielgrzymowania   znalazła się Brzoza - to,  że możemy chociaż raz w roku uczestniczyć w tak bardzo ważnej sprawie dla każdego z nas  - w Pielgrzymce  do Matki Bożej na Jasnej Górze.

fot. Rowerowa Brzoza i Łukasza Frąckowski

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali przy zabezpieczeniu przejazdu   oraz ugościli Pielgrzymów w Brzozie.
W imieniu Pielgrzymów przekazujemy dla wszystkich  SERDECZNE  BóG  ZAPŁAĆ.

Dziękujemy Policji z Bydgoszczy i z Nowej Wsi Wielkiej za zabezpieczenie przejazdu prze miasto oraz na trasie Bydgoszcz - Brzoza.
Dziękujemy  również Łukaszowi,   Marcinowi, którzy znakowali trasę oraz firmie CHEMAN za udostępnienie samochodu.Dziekujemy Romani z żoną
Dziękujemy firmie Cytrus za przekazane owoce oraz firmie L&P za przekazane art. spożywcze.

Dziękujemy naszym rowerzystom za wspólny przejazd i pilotowanie Pielgrzymów: Kazimierzowi, Bogdanowi, Tomkowi, Andrzejowi, Krzysztofowi, Jerzemu, Markowi, Krzysztofowi, Mirkowi, Łukaszowi, Mateuszowi, Łukaszowi oraz Zbigniewowi. 

Dziękujemy osobom które przygotowały i wydawały  posiłek: Pani Zuzannie , Marcinowi, Dawidowi , Marcie, Mariannie, Mikołajowi, Romanowi i Julicie  oraz  Panu Ryszardowi.

Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Wojciecha Oskwarka za gorące przyjęcie oraz dla  Dyrektora Gimnazjum Pana Krzysztofa Kuczborskiego za umożliwienie noclegu w gimnazjum w Brzozie.Cytat  ze strony Gdańskiej Pielgrzymi Rowerowej.

"Bóg przychodzi w ciszy. Niekoniecznie tej namacalnej, zewnętrznej - ale wtedy gdy człowiek potrafi wyciszyć się w środku. Tak, nawet na środku ruchliwej ulicy, w skwarze dnia i chmurach spalin. Gdy uświadamiasz sobie jak niewiele potrzeba aby było ciężko, ile wysiłku wymagała każda minuta pedałowania... ale zarazem jak bardzo warto ten ciężar nieść i ofiarować go potem Matce Bożej na Jasnej Górze - właśnie w intencjach noszonych w sercu. W tym momencie wszystko nabiera sensu. Bolące nogi, zmęczenie fizyczne, znoszenie upału i niewygody. I modlisz się całym sobą - słowami, myślami, otwartym sercem. Po prostu. Aż wreszcie tam, na horyzoncie, ujrzysz zarys wieży jasnogórskiego sanktuarium. Wtedy to, co boli, nie ma znaczenia. I kiedy stajesz już przed obrazem Madonny w kaplicy jasnogórskiej - zaczynasz rozumieć. Warto."