BRZOZA BIEGA - od morza do gór.

W ubiegłą Sobotę  4 sierpnia Brzoza biegała nad morzem i w górach. Gustaw wystartował w Gdańsku w Biegu Św. Dominika na dystansie 5 km a Geniu, Wojtek, Zbigniew oraz Filip ( TKKF Kolejarz Bydgoszcz ) biegli w Karkonoskim Maratonie na dystansie 44km. Jak było - super - bieg połączony z turystyką  BRZOZA BIEGA wszystkim polecam. 
Od 1994r. rokrocznie nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika jest Międzynarodowy Bieg św. Dominika. To hit sportowego lata w Gdańsku, uznawany w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjną w Polsce.


W tym roku po raz dziewiętnasty  to niebywałe przedsięwzięcie zgromadziło  w zabytkowym centrum Gdańska dziesiątki tysięcy kibiców i gości oraz setki biegaczy. Wśród nich był Gustaw Pilecki - Brzoza Biega.Gustaw jeździ rowerem , chodzi o kijkach i również biega. Wiek nieważny - 66 lat w niczym nie przeszkadza.

GRATULUJEMY GUSTAW !!!

W IV Maratonie Karkonoskim zwyciężyli Marcin Świerc i Ewa Majer. Świerc ukończył bieg w czasie 3 godzin 45 minut i 24 sekund, a Majer – 4:34:00. Maraton rozegrany na trasie: Szklarska Poręba (dolna stacja wyciągu na Szrenicę) – schronisko Pod Łabskim Szczytem, Śnieżne Kotły – Przełęcz Karkonoska – Śnieżka – Przełęcz Karkonoska – Śnieżne Kotły – Szrenica. Wyniki maratonu.

Pogoda była znakomita (ciepło, ale nie upalnie, bez opadów i wiatru), atmosfera wśród 462 uczestników świetna, organizacja w wykonaniu Fundacji Maraton Karkonoski – dobra. Na trudnej, w dużej mierze kamienistej trasie, kilku zawodników wywróciło się i doznało kontuzji, ale zdecydowana większość bez takich problemów dotarła do mety.
Rewelacyjny czas i miejsce  w tym niełatwym maratonie zajął Wojciech Duchiński - czas 5:21:47, miejsce w open 78 ,
w kategorii MAS/20.


Zbigniew Wiśniewski - czas 6:31:39, miejsce w open 287,w kategorii MAS/78.

Eugeniusz Wojciechowski - czas 6:41:53, miejsce w  open 317, w kategorii WET1/42.

Należy dodać, że w 2013 roku w ramach Maratonu Karkonoskiego odbędą się 10  Mistrzostwa Świata w Długodystansowym Biegu Górskim. Ta trasa na dystansie  44 km z przewyższeniami  + 2150m -1380m jest naprawdę wymagająca ale wynagradza pięknymi widokami. Podczas biegu udało nam się zrobić kilka zdjęć z trasy. Jak widać trasa tego górskiego maratonu jest  piękna - warto na niej pobiegać.   

Po maratonie w Niedzielę odwiedziliśmy na rowerach Góry Izerskie i Harakov.
Super rejony na rower , bieg a w zimę oczywiście narciarstwo biegowe  ze słynnym Biegiem Piastów w Jakuszycach. 

Do zobaczenia za rok  na górskich szlakach.

Z pewnością za rok BRZOZA BIEGA i ROWEROWA BRZOZA ponownie pojawi  się na maratonie w naszych pięknych Karkonoszach.