15 Sierpnia - to bardzo ważny dzień. 15 również Maraton Solidarności.

15 sierpnia w Kościele Katolickim obchodzi się jedno z najważniejszych świąt maryjnych: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Polsce nazywane także Świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu Święta Maryjnego odbywają się bardzo ważne biegi - warto w nich uczestniczyć. Nie siedźmy w domu.

15 sierpnia  startuje  Trójmieście XVIII Maraton Solidarności. Na trasie maratonu która biegnie od Gdyni przez Sopot i Westerplatte aż do mety usytuowanej na gdańskiej Starówce, zmagają się biegacze  z kraju i zagranicy podkreślając tym samym nie tylko wymiar sportowy tego wydarzenia, ale również jego znaczenie w kontekście wydarzeń sierpniowych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych na Pomorzu.

Wyniki.

15 sierpnia  odbędzie się również  XIV Bieg Cztery Mile Jarka w Dziwnowie aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego Jarosława Marca - biegacza Zawiszy ( zginął razem z  Tadeuszem Ślusarskim i Władysławem Komarem).
Te biegi oprócz swojego sportowego charakteru mają również  swój inny ważny wymiar - warto w nich uczestniczyć.

W Trójmieście pobiegnie  Wojtek Zupa i Zbigniew Wiśniewski,  w Dziwnowie Maryla Kuźmińska, Aleksander Czepek, Tomasz Gąsiorek i Stanisław Kozłowski - BRZOZA BIEGA.


Po biegu ( 17.08.2012)
To są bardzo ważnie  biegi w których warto wziąć udział. 

Wyniki : XVIII Maratonu Solidarności , XIV Bieg Cztery Mile Jarka.

Maraton Solidarności - 2012r.