Bieg Przedszkolaka i Szkolniaka- sport ze swej natury jest wielkim narzędziem wychowania.

Po raz pierwszy w ramach Biegu Trzeźwości odbyły sie biegi towarzyszące dla najmłodszych. Na boisku szkolnym w Przyłękach 01.09.2012r.  nie zabrakło sportowych  emocji  wśród najmłodszych.

W Biegu Przedszkolaka i Szkolniaka ( klasy 1-6 )  w sumie wzięto udział 170 dzieci.Mimo, że biegi stanowiły formę zabawy,  dzieci potraktowały je bardzo poważnie i rywalizacja sportowa była na wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy biegów oczywiście otrzymali me  mecie medale pamiątkowe,  a zwycięscy poszczególnych biegów  zostali udekorowani  przed dekoracją biegu głównego.

Wyniki: Bieg Przedszkolaka.
Bieg Szkolniaka, klasy 1-3.
Bieg Szkolniaka, klasy 4-6, chłopcy.
Bieg Szkolniaka, klasy 4-6, dziewczęta.

Galeria zdjęć.

Ktoś podczas festiwalu sportowego powiedział  "biegi dla dzieci są  bardzo ważne"  i miał w pełni rację. To świetna sportowa zabawa ale również  element dobrego wychowania.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować  osobom które prowadziły te  biegi, przede wszystkim Michałowi Brzezińskiemu i jego małżonce Justynie oraz Izie Michalik,
Bartkowi Wiśniewskiemu i Aleksandrze Okrasek. To była lekcja wychowania fizycznego z pewnością na szóstkę."W sporcie przeżywa się pewne doświadczenia i wydaje się, że aby mówić o wychowaniu, trzeba o nich mówić. Są to przeżycia typowe dla tych, którzy uprawiają sport i mają ogromny wpływ na rozwój osobowości człowieka. Wejście w świat sportu – gry i zabawy – oznacza przyjęcie określonych zasad i reguł. W sporcie są jasne reguły, precyzyjne struktury i kto chce uprawiać sport wchodzi w coś, co wypływa z ducha olimpizmu i zasad fair play. Sport stawia wyzwania i pokonuje kolejne bariery. Uczy także, by z godnością przyjmować porażki. Uczy, by nie tracić ducha w momentach rozczarowań. I to jest wielka nauka życiowa.

Sport ze swej natury jest wielkim narzędziem wychowania dla społeczeństwa. Tu jednak zbiegają się dwie postawy. Słownictwo sportowe jest słownictwem wojennym, ponieważ jest mowa o przeciwniku, o walce, o zwycięstwie. Prawdziwa postawa sportowa wyraża się jednak w tym, że nie widzę przed sobą przeciwnika, ale przyjaciela, z którym się zmagam, aby wspólnie wzrastać. Druga osoba jest mi niezbędna, abym wzrastał, rozwijał się, czyli widzę w nim kolegę, przyjaciela."


cytat  ks. Edward Pleń SDB