Podsumowanie.Rekord frekwencji na VII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i Festiwalu Sportowym , Brzoza-Przyłęki, 01.09.2012r.

Ponad 1500 uczestników - Rodzinny Rajd Rowerowy, Bieg Przedszkolaka, Nordic - Walking,  Bieg Trzeźwości, Zawody Rowerowe - każdy mógł znaleźć coś dla siebie – to był prawdziwy sportowy festiwal. W biegu przedszkolaka wzięło udział ok. 170 dzieci,  w III Biegu Trzeźwości wystartowało 285 biegaczy i 46 uczestników  mini maratonu nordic-walking.

Zobacz wyniki.
Bieg.

Nordic-walking.
VII Rodzinny Rajd Rowerowy  tradycyjnie wystartował o godz.10.15  spod  Kościoła w Brzozie  po udzielonym błogosławieństwie przez   Ks. Proboszcza Bogusława Kühn.
W rajdzie rowerowym udział wzięło ok. 1000 rowerzystów - jechały całe rodziny. Najstarszy rowerzysta miał 74 lata, najmłodsi to 4 - latkowie. Na starcie rajdu  rozdano ponad 500 kamizelek odblaskowych i różnego rodzaju odblasków, które zostały ufundowane przez PZU.

Ok. godz. 11 rajd dojechał do mety w Przyłękach, gdzie miał miejsce jak co rocznie festiwal sportowy rozegrano wiele konkurencji rajdowych, rowerowych oraz bieg uliczny i mini maraton – nordic walking. Było wiele nagród w  tym aż 11 rowerów.Były konkurencje rajdowe , najmłodszy i najstarszy rowerzysta, najciekawiej przebrany rowerzysta, najliczniejsza rodzina oraz zawody jazdy rowerem na orientację. W każdej z tych konkurencji - nagrodą główną był rower.  Każdy uczestnik rajdu otrzymał gorący posiłek. W trakcie całego festiwalu była muzyka na żywo. Pogoda słoneczna. Wspólna zabawa i sport cieszyły wszystkich.Tradycyjnie na terenach leśnych położonych wokół Przyłęk i Brzozy rozegrano zawody rowerowe w jeździe rowerem  na orientację w kategorii drużynowej i indywidualnej  .
W kategorii  drużynowej wygrała rodzina - Rosin z Przyłęk , natomiast  w kategorii indywidualnej wśród mężczyzn najszybciej pokonał trasę  Marcin Gackowski z Brzozy, a najlepszą rowerzystką okazała się Małgorzata Nowacka z Bydgoszczy.Wśród uczestnikóww zawodów rowerowych i rajdu rowerowego rozlosowano rowery.
Jeden rower znalazł nowego właściciela z Brzozy  drugi rower wylosowała uczestniczka rajdu rowerowego  Pani Marlena z Przyłęk.

To był naprawdę rodzinny rajd,  udział brały całe rodziny najmłodsi rowerzyści jeszcze nie jechali samodzielnie na rowerach ale z pewnością poczuli klimat tego rajdu jadąc  w siodełku na rowerze mamy lub taty.  
Najstarszym  uczestnikiem rajdu była Pani Maria Magdalena Pawlak-Tomczak z Brzozy - la 74 , gratulujemy kondycji.  Po raz pierwszy w ramach Biegu Trzeźwości odbyły się również  biegi towarzyszące dla najmłodszych. Na boisku szkolnym w Przyłękach 01.09.2012r.  nie zabrakło sportowych  emocji  wśród najmłodszych. W Biegu Przedszkolaka i Szkolniaka ( klasy 1-6 )  w sumie wzięto udział 170 dzieci.
Wszystkie dzieci otrzymały  me  mecie medale pamiątkowe,  a zwycięscy poszczególnych biegów  zostali udekorowani  przed dekoracją biegu głównego. Wyniki biegów.O godz.12 wystartował już  po raz trzeci i w historii rodzinnego rajdu rowerowego Bieg Trzeźwości na dystansie 10km oraz mini maraton nordic-walking na dystansie  5km.
Na starcie  stanęło  285 zawodników-biegaczy i 46 uczestników nordic-walking , prawie o 100 % więcej niż w ubiegłym roku - bardzo to cieszy organizatorów, że bieg ten cieszy się co raz większa popularnością. Należy podkreślić że  po raz pierwszy w tym roku biegł miał już międzynarodową obsadę , biegł obywatel Kenii  oraz Wielkiej Brytanii.

W biegu na dystansie 10km najszybszy okazał się biegacz z Keni Martin Mukule, który ustanowił nowy rekord Biegu Trzeźwości z czasem 30min i 8sek. (średnia prędkości biegu ok.20 km/h). Drugi na mecie zameldował się Paweł Ochal (30:14) z Bydgoszczy, a 3 miejsce zajął Błażej Brzeziński (30:52) również z Bydgoszczy.Wśród Pań pierwsze miejsce zajęła Olga Ochal z Bydgoszczy ustanawiają również nowy rekord wśród  Pań z czasem 34 min i 4 sek. Druga na mecie była Agnieszka Janasiak z Poznania (35:33) i jako trzecia dobiegła do mety  Angelika Dzięgiel  z Torunia (37:36).

Zawodnicy  na trasie biegu rywalizowali również w klasyfikacji drużynowej , liczyło się 5 najlepszych czasów zawodników  z danej drużyny.
W klasyfikacji drużynowej najszybszymi okazali się biegacze  z klubu TKKF Kolejarz Bydgoszcz, IIm. zajęła drużyna 4 Run Team Piła,  a III m. drużyna Brzozy Biega.


Zwycięskie drużyny  zostały nagrodzone  pucharami oraz bonami wartościowymi : 1000zł za Im., 500zł za IIm. i 400zł za IIIm.  Dekoracje rozpoczęła  klasyfikacja najlepszych zawodników w mini maratonie nordic-walking na dystansie 5km.
Klasyfikacja open kobiety : Im. Ewa Balcerzak ( Dąbrowa - czas 32:48 ), IIm. Beta Wilczyńska ( Poznań - czas 34:46 ) ,
IIIm. Justyna Motławska ( Łabiszyn - czas 35:00 ) , IVm. Ilona Graczyk ( Bydgoszcz - czas 35:11) , Vm.  Angelika Stępczyńska ( Łabiszyn - czas 35:26)  Klasyfikacja open mężczyźni : Im.Ryszard Dembowski (Toruń - czas 31:32 ), IIm. Dawid Ćwikliński ( Łabiszyn - czas 31:43 ),
IIIm. Marek Woźniak ( Koło  - czas 32:05 ), IVm. Tomasz Appel ( Bydgoszcz - czas 32:44 ) , Vm. Wojciech Zupa ( Bydgoszcz  - czas 32:44 ).Dekoracje zwycięzców biegu rozpoczęto od wręczenie nagród  dla najszybszych zawodników i zawodniczek.Mimo, że trasa III Biegu trzeźwości nie należy do szybkich , osiągnięto bardzo dobre rezultaty, i tak  wśród mężczyzn Martin  Mukule -  30:08, wśród pań Olga Ochal - 34:04. Są to nowe rekordy czasów Biegu Trzeźwości.
Czy zostaną pobite ?  Okaże się w roku następnym przy IV edycji biegu.     

Oczywiście po kategorii open odbyły się dekoracje w kategoriach wiekowych  M1, M2,M3,M4,M5,M6 i  M7 i wśród pań K1,K2,K3,K4,K5. Dekorowano pięć miejsc. 


Po raz  pierwszy w edycji Biegi Trzeźwości  sklasyfikowano  również  biegające rodziny ( mąż, żona, dzieci, rodzeństwo ) liczyły się  łączne  dwa najlepsze czasy.
Sklasyfikowano 30 rodzin, co potwierdza, że biegają całe rodziny, a Bieg Trzeźwości - to również rodzinny bieg. Nagrodzono  10 rodzin  - od roweru ( nagroda główna ) do sprzętu AGD , który z pewnością w każdej rodzinie się przyda.   Jaki to był rajd rowerowy i bieg ?

Ktoś na forum internetowym napisał : „To było święto zdrowia i radości  - wielkie spotkanie rodzin i sympatyków sportu„ Te słowa bardzo cieszą  organizatorów i mimo niełatwych czasów i trudności finansowych warto robić takie imprezy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, byliście wspaniali.

Co do ocen całej imprezy, trudno organizatorowi się wypowiedzieć. Otrzymaliśmy wiele e-maili  i komentarzy, bardzo dobrych, dobrych  i również krytycznych.   Jedne i drugie są dla nas cenne. Te dobre dodają nam sił, że to wszytko  co robimy ma sens i warto to robić dalej.
Te komentarze mniej korzystne i uwagi również są dla nas istotne - bo należy z nich wyciągnąć wnioski na przyszłość i niedociągnięcia poprawić .

Jak  było ? 
Zdjęcia mówią za siebie : dzieci, rodzice, rowerzyści, starsi, młodsi,  kijkarze,  biegacze amatorzy i wyczynowcy - wszyscy razem połączeni wspólną pozytywną pasją uprawiania sportu i rekreacji  - tak  właśnie wygląda wg. nas świętowanie zdrowia i radości.

Brzoza i Przyłęki to z pewnością urokliwe wsie na mapie Polski, ale tu jeszcze staramy się robić coś więcej. Czy nam to wychodzi  - ocena tylko należy do Was.

 

Szczególne  podziękowania dla PZU za ufundowanie kamizelek i elementów odblaskowych. Dziękujemy również  firmom za ufundowanie wielu nagród rzeczowych i udzielną pomoc rzeczową  :

PAAKKRYSPORTROWER-TOUR,  HOTEL BRZOZA, CYTRUS ,  

POL-DAW,  TECHNIKA-SERWIS,  WODY MINERALNE OSTROMECKO.


Patronat medialny :


Impreza dofinansowana ze środków :


Bardzo dziękujemy osobom i instytucjom, wszystkim  którzy pomogli  przy organizacji rajd i biegu.
 • Dziękujemy Wójtowi Gminy Nowa Wieś Wielka Panu Wojciechowi Oskwarkowi i Wójtowi Gminy Białe Błota Pani Katarzynie  Kirstein - Piotrowskiej.

 • Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Wsi Wielkiej za udzieloną  pomoc finansową dla  III Biegu Trzeźwości.

 • Podziękowania dla współorganizatorów rajdu : Szkoła Podstawowa w Przyłękach, Sołectwo Przyłęki, Sołectw Brzoza, GOK Białe Błota, GOK Nowa Wieś Wielka.

 • Dziękujemy Staroście Powiatu Bydgoskiego Panu Wojciechowi Porzych za patronat.

 • Dziękujemy  grupie ratownictwa medycznego "Delfin" z Bydgoszczy.
 • Szczególne podziękowania dla Policji, OSP z Brzozy oraz OSP z Łochowa za pełne i bardzo profesjonalne zabezpieczenie trasy biegu.

 • Podziękowania dla Fundacji Skarbowości  im.Jana Pawła II w Bydgoszczy za  udzieloną pomoc.
 • Dziękujemy  Jolancie Babiak,   Edwardowi  i Piotrowi Szkodzie za  pomoc organizacyjną  w trakcie  rajdu rowerowego i biegu.

 • Podziękowania dla Pana Andrzeja Kubiaka i Romualda Góralczyka Radnych  Powiatu Bydgoskiego za pomoc w organizacji  mini maratonu nordic-walking.

 • Szczególne podziękowania dla Marcina Skoniecznego i Mariusza Matuszka za oznakowanie trasy biegu i mini maratonu nordic-walking.

 • Serdeczne podziękowania dla osób  które utrwaliły bieg :  fotografował Maciej Streczyńśki, Andrzej Kubiak Kubiak, filmował Maciej Jaczyński.  
 • Dziękujemy wszystkim uczestnikom,  sympatykom i kibicom  biegu.

Rowerowo i biegowo pozdrawia
Zbigniew Wiśniewski