Sztafeta Rowerowa im.Jana Pawła II na mecie.

Ok. 700 kilometrów pokonała I Rowerowa Sztafeta im.Jana Pawła II z Wadowic do Gdańska. Jechali w niej  rowerzyści z Bydgoszczy, Brzozy i Gdańska. Inicjatywa, której organizatorem jest Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza oraz  Gdańska Pielgrzymka Rowerowa wpisała  się w XII Dzień Papieski.

Rowerzyści  wyruszyli 12 października z Wadowic, aby w niedzielę 14 października – dotrzeć do Gdańska. Pierwszy etap przebiegał od Wadowic, przez Częstochowę aż po Jasną Górę. Drugi dzień to jazda w kierunku Bydgoszczy. Był przejazd ulicami do bazyliki, a po drodze postój i wspólna modlitwa na terenie klasztoru Zgromadzenia Ducha Świętego.

Trzeci etap w Dniu Papieskim  przebiegał z Bydgoszczy do Gdańska z metę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie  podziękowaliśmy za szczęśliwie przejechaną trasę.

Papież poświęcał tyle miejsca rodzinie, że rodzina jest rzeczywiście sprawą niesłychanie ważną i niewątpliwie spośród ludzkich spraw najważniejszą.
Uczestnicy tej  rowerowej pielgrzymki podczas podróży w sposób szczególny modlili się za rodzinę, wypełniając w ten sposób przesłanie bł. Jana Pawła II.


Tegoroczny Dzień Papieski był  przeżywany 14 października pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

"Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu."

Jan Paweł II
Zobacz galerię zdjęć,  wkrótce  film.


Zdjęcia : Krzysztof Nycek i Marcin Skonieczny.Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież