„Jan Paweł II – Papież Rodziny”

„Jan Paweł II–Papież Rodziny”, tak brzmi hasło XII Dnia Papieskiego, który odbędzie się 14 października 2012r. To czas na refleksję i wiele potrzebnych inicjatyw. My również  pragniemy włączyć się w obchody tak bardzo dla nas ważnego Święta. Grupa rowerzystów ok. 25  z Bydgoszczy i Gdańska wspólnie w sztafecie rowerowej przejedzie z Wadowic do Gdańska.
Papież poświęcał tyle miejsca rodzinie, że rodzina jest rzeczywiście sprawą niesłychanie ważną i niewątpliwie spośród ludzkich spraw najważniejszą. Kardynał Nycz przypomniał, że małżeństwo i rodzina jeszcze przed pontyfikatem zajmowały szczególne miejsce w nauczaniu ks. Karola Wojtyły.


Szczególnym wyrazem troski o rodzinę była inicjatywa Światowych Spotkań Rodzin. Pierwsze z nich odbyło się w 1994 roku w Rzymie. Z tej okazji Ojciec Święty wystosował specjalny „List do rodzin”, w którym poruszył najistotniejsze problemy i perspektywy rodziny. W tym roku, na przełomie maja i czerwca, w Mediolanie odbyło się VII Światowe Spotkanie Rodzin.

Tegoroczny Dzień Papieski będzie przeżywany 14 października pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

"Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy szukają szczęścia i miłości."

"Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu."

Jan Paweł II


My również  pragniemy włączyć się i uczcić  obchody tak bardzo ważnego Święta. Grupa rowerzystów ok. 25  z Bydgoszczy i Gdańska wspólnie w sztafecie rowerowej przejedzie z Wadowic przez Częstochowę,  Bydgoszcz do Gdańska w dniach 12-14 października.

Trasa rowerowa liczy ok.750 km i została podzielona w tym roku na III etapy :
I etap,  12 października  Wadowice - Częstochowa , Jasna Góra , przyjazd ok. godz. 16.00     
II etap, 13 października   Częstochowa - Bydgoszcz, Zgromadzenia Ducha Świętego, przyjazd ok. godz. 18.30.  
III etap 14 października Bydgoszcz - Gdańsk, meta sztafety przy Katedrze Oliwskiej, godz.17.00 

Zapraszamy mieszkańców Gminy Nowa Wieś Wielka w sobotę, 13 października  ok. godz. 17:00  w Kościele Parafialnym  w Nowej Wsi Wielkiej odbędzie się wspólna modlitwa oraz uroczyste złożenie znicza  pod Dębem Papieskim.
Przewidywany przyjazd sztafety rowerowej ok. godz. 16.50. 

Serdecznie zapraszamy rowerzystów z Bydgoszczy i okolic w dniu 13 października - Sobota   na godz. 18:00  do Zgromadzenia Ducha Świętego mieszczącego się w Bydgoszczy przy Al. Jana Pawła II nr 117, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i przejazd rowerowy Alejami Jana Pawła II do Bazyliki.
Przewidywany przyjazd sztafety rowerowej ok. godz. 18.15.

Osoby  zainteresowane wspólnym przejazdem rowerowym w Bydgoszczy uprzejmie prosimy o kontakt  na e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Otrzymacie dokładne informacje  dotyczące samego przejazdu i uczestnictwa.