VI Bydgoski Rajd Niepodległości na mecie.

Już po raz szósty rowerowy rajd niepodległości przejechał ponad 111km. Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie. Wszyscy razem,  tym  żywym pomnikiem, naszym wspólnym przejazdem uczciliśmy NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W  Miejscach  Pamięci Narodowej znajdujących się na trasie rajdu, oddaliśmy hołd poległym za naszą ojczyznę.
Jechało ponad 200 uczestników.Oczywiście większość rajdu  stanowili mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, ale byli również rowerzyści z Piły, Kaczor, Torunia, Kcyni, Gdańska i Warszawy. Najmłodszy uczestnik Szymon z Piły jechał na tzw. trzecim kole razem z tatą Piotrem, najstarszy Pan Rajmund Fiedorowicz z Bydgoszczy lat 80 - gratulujemy kondycji.

Zaczęliśmy bardzo wcześnie o 6.15 w Dolinie Śmierci w Fordonie. Tam został złożony pierwszy znicz. O godz.6.30 rajd ruszył w kierunku Bydgoszczy w  swoją  111km trasę. W jedenastu miejscach  Pamięci Narodowej znajdujących się trasie rajdu w miejscowościach Bydgoszcz – Dolina Śmierci, Bydgoszcz - Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, Brzoza, Białe Błota, Osówiec, Tryszczyn, Koronowo, Dębowa Góra, Pyszczyn, Borówno, Osielsko, Bydgoszcz - Stary Rynek, uczestnicy rajdu niepodległości  oddali  hołd poległym i  zapalili  w tych miejscach specjalnie przygotowane  na to Święto znicze. Do mety rajdu, która tradycyjnie mieściła się na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy rajd  dojechał  ok.godz.17. Na mecie uczestników rajdu przywitał Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pan Sebastian Chmara i Sekretarz Powiatu Bydgoskiego Pan Łukasz Kowalski. Najstarsi i najmłodsi uczestnicy rajdu zostali uhonorowani pucharami  od Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Starosty Powiatu Bydgoskiego. Każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy. Rajd zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski. Pogoda  w trakcie rajdu był wyjątkowo łaskawa, na zakończeniu rajdu po odśpiewaniu hymnu Polski zaczęło mocno padać. 

Rowerowa Brzoza serdecznie dziękuję  uczestnikom za udział w bydgoskim rajdzie niepodległości - to Wy go tworzycie.

Wkrótce film i galeria zdjęć.


 • Dziękujemy Kujawsko-Pomorskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu, Urzędowi Miasta Bydgoszczy oraz Starostwu Powiatu Bydgoskiego za udzieloną pomoc finansową.
 • Podziękowania dla poszczególnych  Urzędów Gmin za udzieloną pomoc w zakresie zakupu medali pamiątkowych i tak : Nowa Wieś Wielka, Białe Błota Osielsko, Dobrcz, Koronowo, Sicienko , Białe Błota oraz Nowej Wsi Wielkiej.
 • Dziękujemy Prezydentowi Miasta Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu  i Staroście Powiatu Bydgoskiego Wojciechowi Porzych za honorowy patronat na rajdem.
 • Szczególne podziękowania  dla Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Wojciecha Oskwarka za serdeczne przyjęcie w Brzozie  i umożliwienie uczestnikom rajdu wzięcia udziału w Mszy Św. w intencji Ojczyzny.
 • Dziękujemy  grupie ratownictwa medycznego "NZOZ Delfin".
 • Serdeczne podziękowania dla całych Bytkowic za gościnę i wspaniały posiłek, dziękujemy    Sołtysowi Bytkowic -  Waldemarowi Małaczyńskiemu, Lidii Ptasznik,  Wiesławie Lasocie,  Małgorzacie Herbie, Halinie Wasilewskiej,  Lidii  Sadkowskiej -  KGW Bytkowice. 
 • Dziękujemy UG w Osielsku  za udostępnienie świetlicy  w Żołędowie.
 • Szczególne podziękowania dla Policji   za pełne i bardzo profesjonalne zabezpieczenie trasy przejazdu, , w szczególności dla  aspiranta Romualda Karaszewskiego.
 • Serdecznie dziękujemy bratu Hieronimowi  za wspólną modlitwę w Miejscach  Pamięci.
 • Dziękujemy obsłudze technicznej rajdu, która była cały czas z nami, firmom: MARZ-BUD - Piotr Gapiński, KOBUD  - Krzysztof Kowalski,  Jarkowi Przybitkowskiemu - motocyklista.
 • Podziękowania  dla firmy MAR-POL - Marek Dobies za uszycie flag i chust.
 • Dziękujemy Mari Zajączkowskiej,  Joannie Gizińskiej,  Marcinowi i Mateuszowi  Skoniecznym, Mariuszowi Matuszak, Łukaszowi Kubiak,  Romanowi Brodeckiemu, Danielowi Saydak  i  Darkowi Herbie.
 • Podziękowania dla Roberta i Dawida Bazeli - firma URANOS oraz dla Adama Mordki za oprawę muzyczną rajdu.
 • Serdeczne podziękowania dla osób  które utrwaliły nasz  rajd :  fotografie wykonała Magda Dudzyńska, Krzysztof Nycek i Przemysław Barański, filmował Maciej Jaczyński i Andrzej-Czasowiec.      
 • Dziękujemy wszystkim sympatykom rajdu i tym którzy pozdrawiali nas na trasie.

Do zobaczenia za rok,
VII RAJD NIEPODLEGŁOŚCI rusza 11 listopada 2013r.