Małgosia pokonała barierę czasową.

Przygodę z bieganiem w zespole BRZOZA BIEGA Małgosia Wojciechowska rozpoczęła w październiku 2011 roku. Wcześniej towarzyszyła nam przez trzy lata jako fotoreporterka.Na początku krótkie przebieżki, a z czasem wspólnie z koleżankami z Brzozy : Elżbietą , Beatą i Lucyną coraz dłuższe wycieczki biegowe.
Pierwszy start i medal Małgosia zdobyła w Brzozie w Biegu Sylwestrowym 31.12.2011r. Były stroje balowe , trochę wygłupiania , szampan , ale dystans 10 km oczywiście na poważnie . Czas 1:10:25 wspólnie pod rękę z przyjaciółmi Elą i Zbyszkiem Wiśniewskimi oraz mężem Eugeniuszem.


Nowy rok 2012 przyniósł systematyczne biegi uliczne . Małgosia razem przebiegła 9 biegów na dystansie 10 km  i  4 razy była na podium w kategorii K-50 . Mimo , że uzyskiwała coraz lepsze wyniki to nie mogła pokonać bariery jednej godziny. We wrześniu w Brzozie zabrakło 5 sek.
    
W niedzielę 28.10. w Kole pobiegła  swój jubileuszowy , dziesiąty bieg: 32 Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 10 km.Postanowiłem , że spróbuję asystować w spełnieniu marzenia „złamania”  zaczarowanej  barie-ry 1 godziny przez moją małżonkę. Oczywiście każdy biegnie sam , odpowiednio dozując swoje możliwości i siły , ale ważną rzeczą jest gdy obok ktoś kontroluje tempo biegu , informuję czy nie biegniesz za wolno , poda ciepłą herbatę , żel , podniesie na duchu  gdy ubywa sił i chcesz się poddać.  Warunki pogodowe były trudne : +3 st. C , śnieg , ale wszystko wyszło doskonale. Małgosia mijała metę z uśmiechem na ustach z zapasem 1 minuty. Czas 58:46 netto na 214 miejscu. W kategorii K-50 znowu podium , ale tym razem drugie miejsce. Była radość , satysfakcja i łzy . Warto dodać , że kategoria K-50 to kobiety , które już dawno obchodziły 50 urodziny. Biegaczka Małgosia ma dwóch synów : 29-letniego Pawła i 21-letniego Grzegorza  i oczywiście ……od 30 lat męża Eugeniusza.

Życzę wszystkim biegaczom takich niezapomnianych chwil.
Tryskający z dumy i szczęścia Eugeniusz Wojciechowski.


BRZOZA BIEGA jest również dumna, że Małgosia jest z naszego teamu. Brawo i gratulacje - Małgosiu w tym roku już po raz czwarty stanęłaś  na podium.
Małgosia doskonale promuje bieganie - w reklamie biegu sylwestrowego w Brzozie  -  Pani w środki  to Małgosia, a  z prawej jej mąż Eugeniusz -  tylko biegać.
 

Rozgrzewka w okowach zimy.Na chwilę przed startem.Na trasie biegu -6 kmFinisz.Na mecie z mężem.Podium.