XX Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

W Niedzielę 21 października uczestnicy z całej Polski mieli do pokonania 110 kilometrów na trasie jubileuszowego  XX  Biegu Sztafetowego Śladem Męczeńskiej Drogi błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.W bardzo mglisty poranek ok. godz.7,30 po Mszy Św.  biegowa sztafeta wyruszyła  spod pomnika kapelana „Solidarności”, który znajduje się przy Sanktuarium Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.

Około 11.00 - uczestnicy biegu pojawili się w Górsku i złożyli wiązanki kwiatów i znicze. Przed godz.16 wszyscy biegacze i rowerzyści dotarli do tamy we Włocławku, gdzie odbyła się wspólna modlitwa, uroczyste złożenie kwiatów i zniczy oraz zakończenie sztafety. W tym jakże ważnym wydarzeniu udział wzięli również biegacze z Brzozy Biega i  rowerzyści z Rowerowej Brzozy.

W spokoju i zadumie pokonali trasę śladem męczeńskiej drogi błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W biegu sztafetowym niektórzy z biegaczy pokonali dystans ok.50km. Każda ze sztafet uczestnicząca w biegu otrzymała  puchar od organizatora. Puchar w imieniu sztafety Brzoza Biega i Rowerowej Brzozy odebrał Grzegorz Stefanko, Jerzy Szabłowski  i Zbigniew Wiśniewski.

Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega pragnie serdecznie bardzo podziękować  organizatorom biegu upamiętniającego 28 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
Szczególne podziękowania dla  Hotelu Brzoza za użyczenie samochodu.


Zobacz galerię zdjęć : Krzysztof Nycek
Niech Słowa Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki  wskażą nam  drogę którą należy biec przez całe życie.

 " Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą.

Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść.

Zamilknąć, gdy inni mówią ,

Modlić się, gdy inni przeklinają.

Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić.

Przebaczyć, gdy inni nie potrafią.

Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą."