BRZOZA BIEGA wybiegła nowe rekordy w maratonie.

Na Krakowskim Maratonie - szlakiem historii, 22 kwietnia br. bieg ukończyło 3014 biegaczek i biegaczy. W niedzielny poranek na starcie XI Cracovia Maratonu na niebie nie było chmur, a temperatura z każdą minutą rosła - adrenalina również. Wojtek, Jakub i Maryla  uzyskali rewelacyjne czasy, swoje nowe rekordy - życiówki.
Wyniki maratonu.

Ilu polskich maratończyków złamało już barierę 3 godzin w maratonie. Myślę, że kilkuset, może tysiąc. Ale z całą pewnością tysiące maratończyków na świecie  marzy o tym, by mieć w swoim maratońskim rekordzie życiowym dwójkę z przodu.


Oni już mają z przodu 2 :
Wojciech Duchiński - czas 2:52:23, miejsce 38 w open , w kat.M40 - 8.
Jakub Nic - czas 2:58:07, miejsce 64 w open , w kat.M30 - 21.

Rewelacyjny również czas w krakowskim maratonie uzyskała Maryla Kuźmińska, która złamała  po raz pierwszy 4 godziny, uzyskując  czas biegu
3:44:38, miejsce 845 w open , w kat.K30 - 11.
Dlaczego biegamy  maratony ?

To wyczerpujące , bolesne i pożera czas.

Co więc powoduje, że ludzie chcą biegać w maratonach?

Siła, która sprawia, że ludzie biegają w maratonach jest dla niewtajemniczonych niezrozumiała, za to dla  innych chęć sprawdzenia się na dystansie 42,195 km to wielkie święto, dzień którego nigdy  się nie zapomina, to również zwycięstwo w klasyfikacji czasowej, ale przede wszystkim  zwycięstwo ze swoimi słabościami.


Maraton - to wielkie  święto biegaczy.


źródło: InfoKrakow24