Bieg Filmowy w Wałczu - bardzo poleca Brzoza Biega.

W niedzielę 22 lipca odbył się w Wałczu II Bieg Filmowy. Tradycyjnie uczestniczyły w nim  znane osobistości ze świata filmu, telewizji i sportu. Do biegu perfekcyjnie przygotowanego przez Pawła Januszewskiego zaproszenia przyjęli m.in.Marek Plawgo,Tomasz Czubak, Sebastian Chmara, Jacek Bocian-gwiazdy polskiej lekkiej atletyki.
W biurze zawodów niespodzianka .Zamiast tradycyjnych koszulek wspaniałe westernowe kapelusze.
Bieg główny to dystans 9999 m. Dla mnie i mojej żony to nowe życiówki. Małgosia 1:01:32 (poprawiony o 6 min), Eugeniusz 42:00 ( poprawiony o 16 sek), ale ważniejsze, że po groźnej kontuzji wracam "do żywych".

Dla Gosi to nagroda za systematyczne bieganie z przyjaciółkami Elą i Beatą.
Drugi bieg to dystans 3333 m. Organizowany przez radiową Trójkę -red. Olszańskiego (znany też z telewizji) w ramach akcji BIEGAM BO LUBIĘ. Tutaj niespodzianka!! Nasz młody kolega z Brzozy Mariusz Sułkowski zajął drugie miejsce z czasem 12:03. WIELKIE GRATULACJE!
Trzeci bieg na dystansie 1111 m. Tutaj uczestniczyli dzieci i dorośli po transplantacjach w towarzystwie członków rodzin i lekarzy.  
Wspaniała impreza,świetna atmosfera, genialnie spędzona niedziela.Nie przed telewizorem tylko na świeżym powietrzu
wśród ludzi z taka samą pasją , pasja do biegania.
Wyniki biegu.

W drodze powrotnej obiad nad rzeką Gwdą i rozmowy z pasjonatami spływów kajakowych w tak "pięknych okolicznościach przyrody".

Usatysfakcjonowany przyrodniczo i sportowo
Eugeniusz Wojciechowski