Magadalena Hałajczak z nowym rekordem trasy.Radek Tecław - wielki powrót, I miejsce w open.

V Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB już za nami.Mamy nowy rekord trasy dla pań. Radosław    po raz trzeci wygrywa maraton metropolii ( 2009,2011,2013 ). Najlepszą drużyną w edycji 2013 został team z Torunia - TTC Jade Toruń. GRATULUJEMY !!!  Wyniki.    Pierwsze zdjęcia.

Magdalena Hałajaczak, Corratec Team - Poznań z uśmiechem na ustach wygrała klasyfikację open wśród pań, ustawiając jednocześnie nowe rekord trasy 2:09:56, jest lepszy od poprzedniego o 2min i 1s. Nasza nowa rekordzistka oprócz nagrody za Im. w open otrzymała nagrodę finansową w kwocie 1000zł. GRATULUJEMY.

Mimo fatalnej pogody, padającego  deszczu trasa maratonu była szybka, 30 zawodników pokonało ją w czasie poniżej 2 godzin. W ubiegłym roku było ich 14, dwa lata temu 8. Widać również,  że wielu zawodników ma coraz lepsze umiejętności i kondycja również rośnie. To cieszy organizatorów. Wkrótce pełna galeria zdjęć z trasy i dekoracji oraz relacja.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i sponsorom , przede wszytki firmom ROWERTOUR , KRYSPORT, ALMOT.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Bydgoszczy za udzieloną pomoc finansową i organizacyjną.

Podziękowania za współpracę dla:
Nadleśnictwa Bydgoszcz, Nadleśnictwa Solec Kujawski,
Uniwersytetu  Kazimierza Wielkiego, Gminy Nowa Wieś Wielka i OSP Brzoza.

Szczególne podziękowania dla:
Policji i  Bydgoskiej Masy Krytycznej za zabezpieczenie przejazdu Cała Bydgoszcz na Rowery. 

Dziękujemy wszystkim  osobom, które pomagały i pracowały przy zawodach, podziękowania dla firm:
URANOS, MAR-POL  oraz CHEMAN.

 

Komunikat organizatora : uczestnicy którzy byli zgłoszeniu do trasy 35km, a pojechali trasę 55km zostaną sklasyfikowani  na  trasie 35 po analizie wyników tj. międzyczasu - P1. Wyniki oficjalne na trasie 35  zostaną ogłoszone do 17 maja. Dla pierwszej 5 - kobiety, mężczyźni będą wysłane nagrody rzeczowe - odzież sportowa.

Trasa 35km oczywiście nie miała dystansu 35 km , była o   wiele krótsza ( została skrócona z przyczyn technicznych  tuż przed startem o czym zawodników nie poinformowano). Ze strony organizatora  jeszcze raz przepraszamy za  to nieporozumienie i proponujemy wszystkim uczestnikom, którzy byli zarejestrowani na dystansie 35km ( numery startowe od 500 ) zwolnienie  z opłaty startowej w przyszłej edycji maratonu bez względu na wybór trasy.


Zgodnie z regulaminem - koszulki sportowe dla uczestników, którzy zarejestrowali się w dniu zawodów oraz dokonali opłaty startowej po 20 kwietnia i nie otrzymali koszulki,   wyślemy pocztą w ciągu 14 dni. Informacja dot. rozmiaru  koszulki  będzie wysłana emailem do uczestnika  przez organizatora  - prosimy o potwierdzenie rozmiaru.