Wojtek i Zbigniew bardzo poleca malowniczy maraton na Mazurach.

15 czerwca 2013r. w Gałkowie k.Mikołajek odbyła się II Edycja MCI Maratonu Mazury.W sobotę rano o 9:00 startował jeden z najbardziej malowniczych  pod względem trasy Maratonów w Polsce, którego trasa przebiega przez tereny leśne wokół mazurskich jezior. W maratonie biegł Wojtek i Zbigniew oraz na 10km Elżbieta.

Dystans Maratonu jak zawsze  42,195 km. W tym roku w Maratonie wzięło udział ok. 200 osób.Do Gałkowa przyjechały również   gwiazdy, by wziąć udział w imprezie, która połączona była z akcją charytatywna “Pomoc mierzona kilometrami”. Spotkaliśmy m.in. Joannę Jabłczyńską, Beatę Sadowską, Karolinę Ferenstein-Kraśko, Piotra Kraśko, Aleksandę Kwaśniewską. Większość celebrytów biegło w  biegu towarzyszącym na 10km z wyjątkiem Piotra Kraśko , który przebiegł Maraton - szacun dla Pana Piotra.

Reasumując zawody na bardzo dobrym poziomie. Trasa przepiękna. Mazury są naprawdę wspaniałe nie tylko do żeglowania ale również biegacze i myślę rowerzyści znajdą tu super tereny do uprawiania sportu czy też turystyki.  Bardzo duże pochwały należą się za oznaczenie trasy. Trasa bardzo dobrze zabezpieczona. Wolontariusze, harcerze, policja, strażacy pilnujący, aby nikt nie zboczył z trasy, bufety częściej niż na 5km. Mówiąc krotko wszytko czego trzeba w trakcie biegu po i biegu zostało zawodowo zorganizowane. No i najważniejsze rewelacyjna trasa i przyjacielska atmosfera.  

Wojtek i Zbigniew - jesteśmy pod dużym wrażeniem tych zawodów.  
Bardzo polecamy i rekomendujemy ten malowniczy maraton. 

Za rok BRZOZA BIEGA wystartuje z pewnością w większym składzie .

Co do sportowego wyniku poszło całkiem dobrze Wojtek zajął  4 miejsce  w open a Zbigniew był 10 w open. Szczególne gratulacje dla Wojtka  był najszybszy  w kategorii wiekowej M40.
Wyniki.
Wojciech Duchiński 
czas 3:08:47
msc.open 4
msc  1    kat.M40 
Zbigniew Wiśniewski  
czas 3:19:24   
msc.open 10         
msc. 4    kat.M40