IV Bieg Trzeźwości, VIII Rodzinny Rajd Rowerowy - 21 września 2013r. Brzoza- Przyłęki. ZAPRASZAMY !!!

21 września 2013r. Będzie rowerowo i biegowo.
Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.Rajd rowerowy, bieg uliczny na dystansie 10km, nordic-walking - 5km.
Konkursy dla najmłodszych, bieg przedszkolaka, konkursy rowerowe, jazda  rowerem na orientację.

Orkiestra wojskowa i muzyka na żywo.
ZAPRASZAMY BRZOZA - PRZYŁĘKI.     

Patronat : Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka , Wójt Gminy Białe Błota, Starosta Powiatu Bydgoskiego.

 

Regulamin. Zgłoszenie bieg on-line. 

ZOBACZ JAK  BYŁO W UBIEGŁYM ROKU 2012.

Ponad 1500 uczestników - Rodzinny Rajd Rowerowy, Bieg Przedszkolaka, Nordic - Walking,  Bieg Trzeźwości, Zawody Rowerowe - każdy mógł znaleźć coś dla siebie – to był prawdziwy sportowy festiwal.
W biegu przedszkolaka wzięło udział ok. 170 dzieci,  w III Biegu Trzeźwości wystartowało 285 biegaczy i 46 uczestników  mini maratonu nordic-walking.

Zobacz wyniki.
Bieg.

Nordic-walking.
VII Rodzinny Rajd Rowerowy  tradycyjnie wystartował o godz.10.15  spod  Kościoła w Brzozie  po udzielonym błogosławieństwie przez   Ks. Proboszcza Bogusława Kühn.
W rajdzie rowerowym udział wzięło ok. 1000 rowerzystów - jechały całe rodziny. Najstarszy rowerzysta miał 74 lata, najmłodsi to 4 - latkowie. Na starcie rajdu  rozdano ponad 500 kamizelek odblaskowych i różnego rodzaju odblasków, które zostały ufundowane przez PZU.

Ok. godz. 11 rajd dojechał do mety w Przyłękach, gdzie miał miejsce jak co rocznie festiwal sportowy rozegrano wiele konkurencji rajdowych, rowerowych oraz bieg uliczny i mini maraton – nordic walking. Było wiele nagród w  tym aż 11 rowerów.Były konkurencje rajdowe , najmłodszy i najstarszy rowerzysta, najciekawiej przebrany rowerzysta, najliczniejsza rodzina oraz zawody jazdy rowerem na orientację. W każdej z tych konkurencji - nagrodą główną był rower.  Każdy uczestnik rajdu otrzymał gorący posiłek. W trakcie całego festiwalu była muzyka na żywo. Pogoda słoneczna. Wspólna zabawa i sport cieszyły wszystkich.Tradycyjnie na terenach leśnych położonych wokół Przyłęk i Brzozy rozegrano zawody rowerowe w jeździe rowerem  na orientację w kategorii drużynowej i indywidualnej  .
W kategorii  drużynowej wygrała rodzina - Rosin z Przyłęk , natomiast  w kategorii indywidualnej wśród mężczyzn najszybciej pokonał trasę  Marcin Gackowski z Brzozy, a najlepszą rowerzystką okazała się Małgorzata Nowacka z Bydgoszczy.Wśród uczestnikóww zawodów rowerowych i rajdu rowerowego rozlosowano rowery.
Jeden rower znalazł nowego właściciela z Brzozy  drugi rower wylosowała uczestniczka rajdu rowerowego  Pani Marlena z Przyłęk.

To był naprawdę rodzinny rajd,  udział brały całe rodziny najmłodsi rowerzyści jeszcze nie jechali samodzielnie na rowerach ale z pewnością poczuli klimat tego rajdu jadąc  w siodełku na rowerze mamy lub taty.  
Najstarszym  uczestnikiem rajdu była Pani Maria Magdalena Pawlak-Tomczak z Brzozy - la 74 , gratulujemy kondycji.  Po raz pierwszy w ramach Biegu Trzeźwości odbyły się również  biegi towarzyszące dla najmłodszych. Na boisku szkolnym w Przyłękach 01.09.2012r.  nie zabrakło sportowych  emocji  wśród najmłodszych. W Biegu Przedszkolaka i Szkolniaka ( klasy 1-6 )  w sumie wzięto udział 170 dzieci.
Wszystkie dzieci otrzymały  me  mecie medale pamiątkowe,  a zwycięscy poszczególnych biegów  zostali udekorowani  przed dekoracją biegu głównego. Wyniki biegów.O godz.12 wystartował już  po raz trzeci i w historii rodzinnego rajdu rowerowego Bieg Trzeźwości na dystansie 10km oraz mini maraton nordic-walking na dystansie  5km.
Na starcie  stanęło  285 zawodników-biegaczy i 46 uczestników nordic-walking , prawie o 100 % więcej niż w ubiegłym roku - bardzo to cieszy organizatorów, że bieg ten cieszy się co raz większa popularnością. Należy podkreślić że  po raz pierwszy w tym roku biegł miał już międzynarodową obsadę , biegł obywatel Kenii  oraz Wielkiej Brytanii.

W biegu na dystansie 10km najszybszy okazał się biegacz z Keni Martin Mukule, który ustanowił nowy rekord Biegu Trzeźwości z czasem 30min i 8sek. (średnia prędkości biegu ok.20 km/h). Drugi na mecie zameldował się Paweł Ochal (30:14) z Bydgoszczy, a 3 miejsce zajął Błażej Brzeziński (30:52) również z Bydgoszczy.Wśród Pań pierwsze miejsce zajęła Olga Ochal z Bydgoszczy ustanawiają również nowy rekord wśród  Pań z czasem 34 min i 4 sek. Druga na mecie była Agnieszka Janasiak z Poznania (35:33) i jako trzecia dobiegła do mety  Angelika Dzięgiel  z Torunia (37:36).

Zawodnicy  na trasie biegu rywalizowali również w klasyfikacji drużynowej , liczyło się 5 najlepszych czasów zawodników  z danej drużyny.
W klasyfikacji drużynowej najszybszymi okazali się biegacze  z klubu TKKF Kolejarz Bydgoszcz, IIm. zajęła drużyna 4 Run Team Piła,  a III m. drużyna Brzozy Biega.


Zwycięskie drużyny  zostały nagrodzone  pucharami oraz bonami wartościowymi : 1000zł za Im., 500zł za IIm. i 400zł za IIIm.  Dekoracje rozpoczęła  klasyfikacja najlepszych zawodników w mini maratonie nordic-walking na dystansie 5km.
Klasyfikacja open kobiety : Im. Ewa Balcerzak ( Dąbrowa - czas 32:48 ), IIm. Beta Wilczyńska ( Poznań - czas 34:46 ) ,
IIIm. Justyna Motławska ( Łabiszyn - czas 35:00 ) , IVm. Ilona Graczyk ( Bydgoszcz - czas 35:11) , Vm.  Angelika Stępczyńska ( Łabiszyn - czas 35:26)  Klasyfikacja open mężczyźni : Im.Ryszard Dembowski (Toruń - czas 31:32 ), IIm. Dawid Ćwikliński ( Łabiszyn - czas 31:43 ),
IIIm. Marek Woźniak ( Koło  - czas 32:05 ), IVm. Tomasz Appel ( Bydgoszcz - czas 32:44 ) , Vm. Wojciech Zupa ( Bydgoszcz  - czas 32:44 ).Dekoracje zwycięzców biegu rozpoczęto od wręczenie nagród  dla najszybszych zawodników i zawodniczek.Mimo, że trasa III Biegu trzeźwości nie należy do szybkich , osiągnięto bardzo dobre rezultaty, i tak  wśród mężczyzn Martin  Mukule -  30:08, wśród pań Olga Ochal - 34:04. Są to nowe rekordy czasów Biegu Trzeźwości.
Czy zostaną pobite ?  Okaże się w roku następnym przy IV edycji biegu.     

Oczywiście po kategorii open odbyły się dekoracje w kategoriach wiekowych  M1, M2,M3,M4,M5,M6 i  M7 i wśród pań K1,K2,K3,K4,K5. Dekorowano pięć miejsc. 


Po raz  pierwszy w edycji Biegi Trzeźwości  sklasyfikowano  również  biegające rodziny ( mąż, żona, dzieci, rodzeństwo ) liczyły się  łączne  dwa najlepsze czasy.
Sklasyfikowano 30 rodzin, co potwierdza, że biegają całe rodziny, a Bieg Trzeźwości - to również rodzinny bieg. Nagrodzono  10 rodzin  - od roweru ( nagroda główna ) do sprzętu AGD , który z pewnością w każdej rodzinie się przyda.   

 

21 września 2013r:  IV Bieg Trzeźwości - 10km /  Nordic- Walking - 5km / VIII Rowerowy Rajd Rodzinny.Relacja z VII Rodzinnego Rajdu Rowerowego i III Biegu Trzeźwości Brzoza - Przyłęki, 01.09.2012TRASA i PRZEBIEG ZAWODÓW.

1.    Trasa zawodów składa się z  1 pętli liczącej  łącznie 10km, położonej  na terenach między Przyłękami , a Brzozą
2.    Na trasie podłoże asfaltowe i szutrowe  Dla nordic-walking trasa przebiega na terenach leśnych.
3.    Start i meta : ul. Zabytkowa przy Szkole Podstawowej, zawodnicy na start muszą się zgłosić do  godziny 11:45.
4.    Długość trasy: 10 km  dla biegaczy i wózkarzy.
5.    Długość trasy:5 km  dla uczestników nordic 
6.    Zawodnicy na starcie ustawiają się według kolejności:
•     zawodnicy na  wózkach – start godz. 11,55
•      za nimi biegacze – start godz.12,00
•      uczestnicy nordic  walking – start godz.12,05
7.    Trasa będzie posiadała oznaczony każdy kilometr.
8.    Pomiar czasu w systemie elektronicznym  – oficjalnym czasem jest czas netto.
9.    Punkt odżywiania będzie  znajdował się na  5 km.
10.  Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne. Obsługa punktów będzie spisywała numery startowe zawodników skracających trasę.
11.  Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 1h i 30 minut. Trasa zostanie  zamknięta  dla ruchu kołowego do godziny 13:30.


OPŁATA STARTOWA.

1.Dla biegu:
35 zł – opłata dokonana do dnia 31 lipca  2013.
50 zł – opłata dokonana do dnia 31 sierpnia.
60 zł - opłata dokonana do dnia 20 września 
80 zł - opłata dokonana w  dniu zawodów


2.Dla nordic-walking  wynosi :
20 zł – opłata dokonana do dnia 31 lipca  2013
40 zł – opłata dokonana do dnia 31 sierpnia.
60 zł - opłata dokonana w dniu zawodów

Z opłaty startowej są zwolnieni :
•      uczestnicy nordic walking  wieku poniżej  18
•      uczestnicy wyścigu hand-bike.

Dla studentów  do lat 26, młodzieży uczącej oraz uczestników powyżej 60 roku życia  oplata wynosi 50% kwot wymienionych w pkt 1 i 2.


ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW ZAWODÓW.

1.    Wszyscy uczestnicy zawodów  otrzymują :
•    numer startowy,
•    medal pamiątkowy bez względu za zajęte miejsce,
•    pamiątkowy t-shirt ,
•    prawo udziału w zawodach : bieg , wyścig hand-bike oraz nordic-walikng oznakowaną, trasą,
•    prawo do korzystania z bufetów na trasie (woda, napoje, batony, owoce, ciastka),
•    pomiar czasu (pełne wyniki będą dostępne na stronie internetowej www.rowerowabrzoza.pl,   na tablicy ogłoszeń w miejscu mety zawodów
     oraz każdy uczestnik otrzyma sms  ze swoim wynikiem,
•    pełne zabezpieczenie medyczne (Grupa Ratownictwa Medycznego),
•    ubezpieczenie NW,
•    posiłek regeneracyjny po zawodach,
•    udział w losowaniu nagród rzeczowych w tym roweru,


KLASYFIKACJE I NAGRODY.

KLASYFIKACJA OPEN i WIEKOWA.

1.    Zwycięzcami w kategoriach Open bieg  (Kobiet i Mężczyzn)  zostaną zawodnicy,  którzy w    najkrótszym czasie pokonają trasę i nie pominą żadnego punktu kontrolnego.
2.    Zwycięzcami we wszystkich innych kategoriach w których wyróżnia się podział na wiek i płeć   zostaną uczestnicy, którzy w najkrótszym czasie pokonają trasę
       oraz nie   pominą żadnego punktu kontrolnego.
3.    W kategorii open  mężczyźni  i kobiety  – najlepsi z czasami  ( 5 miejsc) otrzymają nagrody rzeczowe i  finansowe  tj. kupony wartościowe,
       które będzie można zrealizować w sklepie        sportowym wskazanym przez organizatora.
4.    Wartość ww. kuponów  dla kategorii  open : 1m - 300zł, 2m-200zł, 3m-150zł, 4m-100zł, 5m-100zł do zrealizowania w  sklepie  sportowym wskazanym przez organizatora.
5.    Ponadto w każdej kategorii wiekowej od miejsca 1 do 5 zostaną wręczone trofea sportowe i  bony wartościowe (m.1-3)  i nagrody rzeczowe ( m. 4 - 5)
6.    Wartość kuponów  dla kategorii  wiekowych : 1m. - 150zł, 2m. - 120zł, dla 3m. - 100zł, 4 - 5m. - nagrody rzeczowe.
7.    Nagrody w klasyfikacji wiekowej nie mogą kumulować się z nagrodami w klasyfikacji generalnej.

KLASYFIKACJA DODATKOWA  - BIEG - POLSKI ZAWODNIK.
1.    W kategorii open  mężczyźni  i kobiety  – najlepsi zawodnicy od miejsca 1 do 3  posiadający polskie obywatelstwo  otrzymają  nagrody finansowe.
2.    Nagrody finansowe: 1m. - 800zł, 2m. - 500zł, 3m. -300zł, - kwoty netto.
3.    Nagrody finansowe zostaną wypłacone w gotówce  w dniu zawodów.

KLASYFIKACJA DODATKOWA   - NAJSZYBSZA DRUŻYNA.
1.    Klasyfikacja ze względu  na  łączny czas 5 zawodników z tej samej drużyny.
2.    Klasyfikowani są zawodnicy  danej drużyny,   którzy legitymują się co najmniej  5 wcześniejszymi  startami w innych zawodach pod nazwą zgłoszonej drużyny - do biegu.
3.    Nie będzie klasyfikowana  drużyna utworzona tylko i wyłącznie  dla IV Biegu Trzeźwości.
4.    Klasyfikacja miejsca od 1-3, nagrody: trofea sportowe i kupony wartościowe do zrealizowania  w sklepie   sportowym wskazanym przez organizatora.
5.    Wartość kuponów  dla kat. najszybsza drużyna : I m - 5 kuponów po 200zł, II m. - 5 kuponów po 100zł , III m. - 5 kuponów po 80zł.


KLASYFIKACJA DODATKOWA   -  NAJSZYBSZA RODZINA.
1.    Zostanie wyłoniona najszybsza biegająca rodzina.
2.    Klasyfikowany jest łączny czas dwóch członków rodziny. Liczy się łączny czas rodziny.
       By rodzina została sklasyfikowana musi biec co najmniej dwóch członków  rodziny w dowolnej konfiguracji. Liczy  się tylko  pierwsza grupa pokrewieństwa  i tak:
       siostra, brat, żona, mąż, dzieci.
3.    Klasyfikacja miejsca od 1-10.
4.    Nagrody : trofea sportowe i nagrody rzeczowe – sprzęt AGD.
5.    Wśród wszystkich sklasyfikowanych rodzin bez względu na miejsce będzie rozlosowany rower.

CZAS BIEGU.
1.    Dla zawodnika i zawodniczki którzy poprawią ubiegłoroczny czas biegu zwycięzców tj. dla mężczyzn - Martin Mukule 30:08, dla kobiet - Olga Ochal 34:04.
2.    Nagroda finansowa:  500zł - kwota netto.
3.    Nagrody finansowe zostaną wypłacone w gotówce  w dniu zawodów.

MIESZKANIEC POWIATU BYDGOSKIEGO.
1.    Najlepsi zawodnicy od miejsca 1 do 3  zamieszkali na terenie powiatu bydgoskiego.
2.    Klasyfikowane miejsca od 1-3 ( open bez kategorii wiekowej  ).
3.    Nagrody - trofea sportowe.

KLASYFIKACJA i NAGRODY  – HAND-BIKE i NORDIC-WALKING. 
1.    W kategorii open  mężczyźni  i kobiety  – najlepsi z czasami  otrzymają  trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe od  miejsca 1 do 5.
2.    Podział na kategorie wiekowe nie obowiązuje dla hand-bike  i nordic-walking.  Trofea sportowe i nagrody rzeczowe wręczane będą wyłącznie w dniu rozgrywania     zawodów.